Hoşgeldiniz  

SEÇİME BİRDE BURADAN BAKALIM

Mustafa ECE | 08 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Mustafa ECE
mustafaece@hotmail.com

Bu millet her seçimde olduğu gibi bu seçimde de rakamlar arasına şifreler yerleştirip, milleti temsil edenlere bazı cevaplar vererek sandığı kapatmıştır. Şimdi erdem, bu şifreleri ve cevapları doğru okumaktır. Maharet, sonucun doğru okunabilmesi için taraflı bakmayı bırakarak ortadan veya her taraftan bakmayı bilmektir. Seçim öncesi uyarıları dikkate almayan kişi ve teşkilatların ne kadar yetersiz olduklarına, biz oyumuzu arttırdık ama neden böyle oldu diyenlere bir cevaptır bu seçim.

Rakamlar arasındaki benim gördüğüm şifreler ve cevaplar şunlardır. REİS biz senden razıyız ama seni yanlış yönlendirenlerden asla diyor. Ülkenin en büyük şehrine of çektiren OF’luları işaret ediyor. İşe alınacaklar için, partiye kayıt olda gel diyecek kadar üye kaydını adaletin üstünde tutanları anlatıyor. Bizim oylarımızla İstanbul sözleşmesini imzalayıp ve aile bütünlüğünü yok etmeyi hedefleyen 6284 sayılı yasaları çıkaramazsın diyor.

Sandıkları rakibe teslim ederek teşkilat denen bir yapının aslında olmadığını göstermektedir. Diyanete 7,500 kişi yerleştirdik elhamdülillah diyen bir cemaati ve diğer cemaatlerin de devlet kademesine adam yerleştirmelerine bir cevaptır. Gözde büyütülen STK’ların aslında gerçekte bir özgül ağırlığının olmadığının göstergesi ve besleme STK’ların amacının devlete değil kendilerine çalıştıklarının anlaşılmasına bir cevaptır. Adaletten uzaklaşıp çıkar peşinde koşan, ahlaktan uzaklaşıp toplumu ifsat eden yanlış anlayışları reddeden bir cevaptır. Gençlerden oy alabilmek için Aleyna Tilkileri beslerken; muhafazakâr, mütedeyyin kesimi dışlayanlara bir cevaptır. Kendilerine İslami STK diyen üç beş kişinin egosunu şişirmekle, insani vazifenin yapılmadığını anlatmaktadır. Yanlışlıkları gösterenlerin ötekileştirilerek nerdeyse vatan haini ilan edilmesine cevaptır. Toplumu gererek iktidar olunmayacağının göstergesidir. 17 yıl boyunca toplumun bilinçlenmesi için doğru bir Milli Eğitim modelinin hala bulunamadığına işaret etmektedir. Üniversiteli gençleri gezi olaylarına götürecek şekilde yetiştirenlerin milli ve manevi hassasiyetten uzak olduğunun halk tarafından anlaşılmasına bir cevaptır. Bu yetmiyormuş gibi 81 ilde yüzlerce üniversite açarak milyonlarca okumuş işsiz ve yetiştirenlere benzeyen kişilerin farkına varıldığının göstergesidir. Başlangıçta samimiyetle yola çıkılıp abartılarak ve yetersiz kadrolarla gönlümüzdeki İmam Hatip tahtının en azından bir bacağının kırıldığının göstergesidir. Bu aziz milletin bekasına sandıkta bile sahip çıktığının en açık göstergesidir. İktidarın ve iktidar unsurlarının toplumun hassasiyetlerinden ve inanç yapısından uzaklaşmaya başlandığı hissinin verilmesine bir cevaptır. İş yapıyormuş gibi gözüken ama özde iş yapmayan seçilmişlere cevaptır. Toplumu temsil edecek yeterli ve yetenekli kadroların yetiştirilemediğinin anlaşılmasına bir cevaptır.

Teşkilatların, vekillerin hatta valilerin bile ulaşılamaz olduğu bir bürokratik anlayışın değişmesi gerektiğinin işaretidir. Özlü söz söyleyenlerin değil şakşakçıların rağbet görmesine tepkidir. Patates soğan fiyatlarına ve devletin halka vermediği düşünülen paralara tepki olarak değil, çıkar odaklı ve menfaatperest yönetimlere dur demiştir. Alternatifsizliği öne sürerek kasanlara, kasmaya gerek yok diye verilen bir cevaptır. Eğer önümüzdeki dört yıl içinde topluca ve özlü bir düzelmeye gidilmezse REİS ’inde bu milletin gönlündeki yerinin sorgulanacağını anlatıyor gibidir. Şu kadar hizmet ettik bu millet bunu bile anlamıyor diyenlere, adaleti ve ahlakı hatırlatan bir cevaptır.

2002 ruhuna geri dönmek isteyenlerin ruh çağırma seansına dönmüştür bu seçim. Ey ruh geldiysen üç defa vur diyenlerin aksine, üçüncü uyarının yapıldığının göstergesidir bu seçim. Peygamberlerle haşr olunma yüceliğinin milletin gönlünden düşerek, elinin tersiyle itilmemesi gerektiğinin anlatılması olmuştur bu seçim. Kimsenin hesap kitap yaparak başaramayacağını başaran ve kalpleri kudret elinde tutan ALLAH(cc)’a hamd olsun.

60 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.