Hoşgeldiniz  

SAYD yol haritasını çizdi

admin | 18 Haziran 2019 | Genel, Gündem A- A+

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) yeni yönetim kurulu, Hamit Kuk başkanlığındaki ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Dayanışma vurgusu

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Başkan Hamit Kuk, ilerleyen süreçlerde mesleki dayanışmayı pekiştirecek etkinliklere daha fazla zaman ayrılacağını belirtti. Turizm sektörünün ana kollarından biri olan seyahat acenteciliği alanında yeni fikirler ve projeler üretmeye ağırlık vereceklerini de ifade eden Kuk, yeni dönemde takip edilecek yol haritasını da bu çerçevede belirlediklerini aktardı.

“Her türlü birikime sahibiz”

SAYD olarak zaman zaman turizm sektörüne yönelik endişeler, fikirler, ve görülen yanlışları kamuoyu ile açık ve net bir şekilde paylaştıklarını da sözlerine ekleyen Kuk, bazı kesimlerce yanlış anlaşıldıklarına dikkat çekti. Kuk “Hiçbir kurum veya kuruluşa muhalif ya da alternatif olmak için kurulmuş bir dernek değiliz. Bizim hiçbir yerle veya hiç kimseyle bir derdimiz yok, tek derdimiz turizmde yaşanan olumsuzluklara kayıtsız kalmadan oluşan sorunların çözümüne yönelik fikirleri ortaya koyarak sektörün gelişim sürecine katkı sunmaktır. Derneğin kuruluş amacına ve üye yapısına baktığınızda bunu yapacak her türlü birikime sahibiz” diye konuştu.

“Sektörün nabzını tutuyoruz”

Kuk, sözlerine şu şekilde devam etti. “SAYD, üyeleri sayesinde sürekli turizm sahasında yer alan ve anbean buradan beslenen bir fikir platformudur. Her gün yerli ve yabancı binlerce yolcuyu karşılayan, otellere yerleştiren, tur düzenleyen ve nihayetinde tatili biten misafirlerini memnun ve mutlu bir şekilde evine, ülkesine gönderen firmaların temsilcileri olarak çalışanlarımızla beraber sürekli sahada kalarak sektörün nabzını tutuyoruz. Binlerce personelimizle beraber gece, gündüz, bayram seyran demeden 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Havalimanlarında, yollarda ve otellerde kısaca turizm hareketi olan her yerde olağan çalışmalarımızı yaparken yaşadığımız yığınla probleme hızlı çözümler üreterek misafirlerimizin sorunsuz tatil yapmalarını sağlamak için uğraş veriyoruz.”

“Politika geliştirme refleksine sahibiz”

Kuk, “Bu süreçte edindiğimiz farklı deneyimler sayesinde turizme dair birçok politika geliştirme refleksine sahibiz. Dolayısıyla bugüne kadar ortaya koyduğumuz fikirler ve projeler sektör gerçekleri ile birebir örtüşmektedir.12 yıldan beri sürdürdüğümüz bu misyonu önümüzdeki dönemde daha da ileriye taşıyarak sektörün gelişmesine katkı koymaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

10 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.