Hoşgeldiniz  

Şahin’den seçim değerlendirmesi

admin | 02 Nisan 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Türkiye’nin önemli bir seçimi geride bıraktığını söyleyen Antalya Tabip Odası Başkanı Nursel Şahin, “Türkiye’deki yurttaşların hepsi demokrasiden yana olduklarını ve şiddet diline karşı olduklarını dün itibariyle deklare etmiştir” ifadelerini kullandı.

“Bu size uyarıdır”

Katıldığı bir basın toplantısında konuşan Antalya Tabip Odası Başkanı Nursel Şahin, Türkiye’nin önemli bir seçimi geride bıraktığını söyledi. Seçim sonuçlarının yöneticiler için bir uyarı niteliğinde de olduğunu sözlerine ekleyen Şahin, “Bugün Türkiye açısından çok önemli bir gün. Öncelikle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmış olan Muhittin Böcek’i ve kendisinin nezdinde tüm kazanan belediye başkanlarını kutluyorum, başarılar diliyorum. Bu bütün yönetenlere bir işarettir. Dilerim ki; mega projeler, kente dair işlenen suçlar ya da kaynaklarımızın heba edilmesi, doğanın talanı, insanlarımızı öteleyen, kutuplaştıran tüm siyasi faaliyetler gündemimizden çıkar. Çünkü yurttaş tüm baskı politikaları ve ekonomik kriz içerisinde her şeye rağmen mesajını böyle vermiştir: ‘Ben insana dair politikalar, adil bir bölüşüm, kaynakların doğru kullanılmasını istiyorum. Bu size uyarıdır’ demiştir. Bu uyarıyı biz de bugün sağlık alanındaki şiddete karşı yapacağız. Artık canımıza tak etti. Organize saldırılar karşısındayız. Bir kez daha saygınlığımız ve itibarımız için uyarıyoruz. Hekime karşı şiddetin önlenmesini ve önlemlerin hayata geçmesini istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“Çok sözümüz var”

Yerel yönetimlerin sağlık sorunlarını yakından ele alabilecek en büyük organizasyonlardan biri olduğunu da dile getiren Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerel yönetimler ya da yerinden yönetimler insan sağlığı ve sağlık sorunlarını yakından ele alabilir. Bizim temel talebimiz kara süreçlerine ortak olmaktır.  Bölgenin veya kentin sorunlarına dair, çözümlerine dair çok sözümüz var. Bu alanın paydaşlarından biriyiz. Sağlık Bakanlığı organizasyonuyla birlikte çözüm önerilerimizi dile getirmenin kanallarını arıyoruz. Bu kanalların en büyüğü belki de yerel yönetimlerdir, kentin sorunlarını birlikte söylemektir. Bu anlamda; düşünceye ve ifadeye hoşgörüyle bakabilecek bu kanalları açık tutabilecek birlikte yönetmeye daha yakın olan yöneticiler bizlere birçok alan kazandırabilir. Sesimizi daha çok duyurabiliriz.”

CEYLAN YAŞAR

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.