Hoşgeldiniz  

Saadet Partisi aday araçlarına: ÇİRKİN SALDIRI

admin | 05 Mart 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Saadet Partisi Antalya İl Teşkilatının seçim çalışmalarında kullandığı araçlar kimliği belirsiz kişilerce spreyle boyanarak kullanılamaz hale getirildi.

Saadet Partisi Antalya İl Teşkilatının seçim çalışmalarında kullandığı 3 araca saldırı düzenlendi. Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Aktaş, Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Akburak ve Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Durak’ın fotoğraflarının yer aldığı seçim araçları sprey boyalar ile boyanarak kullanılamaz hale getirildi.

Parti teşkilatı tarafından yapılan suç duyurusu üzerine polis harekete geçti. Polis, saldırganların bulunması için olay yerindeki güvenlik kameralarını da inceleme altına aldı.

Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Aktaş saldırıyı düzenleyenlerin bulunması için polise şikayette bulunduklarını kaydetti. Aktaş ; “ Saldırılardan biri parti il binamızın orada, diğeri ise şoförümüzün evinin önünde gerçekleşti. Planlı bir şey bir gibi gözüküyor” dedi.

Siyasi partiler birbirinin düşmanı değildir

Aktaş açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Saldırılar, merkezi siyasetin halkın bir kısmını terörist ve dörtlü çete gibi adlandırmasından kaynaklanmış gibi duruyor. Bir takım insanlar bu nefret söyleminden etkilenerek bu eylemi gerçekleştirmiş olabilirler. Bu olay seçim atmosferi içinde normal gibi görünebilir ancak saldırıların devam edip etmeyeceğini bilmiyoruz. Umuyoruz ki devamı gelmez.”

İyilik ve güzellik galip gelecek

Seçim sürecinde bu tarz olayların yaşanmasını istemediklerini dile getiren Aktaş; “Yaşananlar kötü şeyler. Araçlarımızı tekrar yaptırıp yolumuza devam edeceğiz. Onlar hazine yardımı alıyorlar ve büyük imkanları var. Bizim çalışmalarımız ise yardımsever vatandaşlarımızın ufak tefek yardımları ile meydana gelen şeylerdir. Siyasi partiler birbirinin düşmanı değildir. Sadece rakipleridir. Seçim sürecinde birbirimize düşman gibi davranmamızın bir anlamı yoktur. Ahlak kuralları içerisinde düzgün bir seçim yapılabilir. Biz bunu istiyor ve bunu arzuluyoruz. İnşallah bu gerçekleşir. En nihayetinde iyilik ve güzellik galip gelecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Seçime gidiyoruz savaşa değil

Konuyla ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen; “Saadet Partisi kendi adaylarıyla, kendi logosuyla ve kendi partisiyle seçime girmektedir ancak cumhurbaşkanımız hala Saadet Partisi’ni zillet ittifakı, illet ittifakı, şirret ittifakı, dörtlü çete gibi banal ifadelerle meşgul etmekte ve iftira atmaktadır. Seçime gidiyoruz, savaşa değil. Bu cümleler ayıp kaçmakta ve şık durmamaktadır. Siz Türkiye Cumhuriyeti devletinin cumhurbaşkanısınız. Siz bunu yaptığınızda bu tarz şeyler oluyor ve belediye başkan adayı arkadaşlarımızın seçim araçlarına saldırı düzenleniyor. Ancak organize kötülük bizi yolumuzdan alıkoyamayacak. Kaplamaları değiştirip yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan saldırıların kendilerini üzdüğünü belirten Düzen; “Biz bu saldırıyı düzenleyen insanları kendi vicdanımızda bağışlayıp affediyoruz. Çünkü inancımız “affetmek zaferin zekatıdır” düsturu ile doludur. Bir daha yapmamalarını da özellikle istirham ediyoruz ancak olayın kamuda davası devam edecektir. Polis tahkikatını ifa edecek ve bir daha bu tür şeyler yapılmasın diye elbette çalışmalarını yürütecektir” ifadelerini kullandı.

Ceylan Yaşar

88 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.