Hoşgeldiniz  

Rant Değil Üretim İçin

admin | 01 Mart 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Vatan Partisi Antalya İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında adaylar tanıtıldı. 13 ilçede adayları olduğunu söyleyen Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ, “ Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Bülent Oktay, Muratpaşa Belediye Başkan Adayımız Niyazi Selim Selçuk, Konyaaltı Belediye Başkan Adayımız Tanzer Özdemir, Kepez Belediye Başkan Adayımız Gültekin Aslan, Döşemealtı Belediye Başkan Adayımız Mert Bircan, Aksu Belediye Başkan Adayımız Recep Deveci, Serik Belediye Başkan Adayımız Mustafa Ertem, Manavgat Belediye Başkan Adayımız Nalan Lud, Alanya Belediye Başkan Adayımız Faruk Kurtoğlu, Gazipaşa Belediye Başkan Adayımız Mehmet Gülcan, Kaş Belediye Başkan Adayımız Rauf Ergün, Kemer Belediye Başkan Adayımız Orhan Çimen, Elmalı Belediye Başkan Adayımız Yusuf Çelik’tir” dedi

Üsküplü: “Türkiye’nin Vatan Partisi’nin çözümlerine ihtiyacı var.”

Tanıtım toplantısına katılan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü katıldı. Tanıtım toplantısında konuşma yapan Üsküplü, “Yerel seçimlerden çok Türkiye’yi tehdit eden koşulları konuşuyoruz. Türkiye’nin çevresinde bugün büyük bir kuşatma görüyoruz. Amerika’nın besleyip büyüttüğü terör örgütleri Türkiye’nin geleceğini ve toprak bütünlüğünü tehdit etmektedir. Bu olağan üstü dönemde Türkiye’nin Vatan Partisi’nin çözümlerine ihtiyacı var” dedi.

“Türkiye’nin altın fırsatıdır”

Türkiye’nin kendini sadece yerel yönetimlerde yönetecek değil içinde bulunduğu koşullardan çıkaracak olan iktidarı seçmelidir diyen Üsküplü, “Belediyelerimiz de milyarlarca dolar borçlu durumda. Üretici üretemez hale düştü. Banka faizleri oldukça fazla. Bu faizle üreticinin üretim yapması mümkün değildir. Sinek avlayan çarşılar görüyoruz. Ccumhur İttifakı’nın ekonomik krize bir çözümü yok. Yaptıkları özelleştirmekten başka bir şey değil. Cumhur İttifakı’nın Türkiye’yi götüreceği yer borç batağıdır. Millet İttifakı’nın ise HDP yani PKK ile ittifak yaptığını ve bunun sonunun da karanlık olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin önünde iki seçenek yok. Tek seçenek Vatan Partisi’dir ve Türkiye’nin altın fırsatıdır” diye konuştu.

Oktay: “Turizmin başkentine yakışan Antalya istiyoruz.”

İşçi borçlu, çiftçi borçlu, esnaf borçlu, sanayici borçlu, herkes borçlu. Borçlu millet olduk. Borçlu devlet olduk. Bu böyle gitmez diyen Vatan Partisi Antalya Belediye Başkan Adayı Bülent Oktay, “Bu durumda Türkiye’nin önünde tek seçenek var. Rant Değil Üretim İçin, Tek Seçenek Vatan Partisi diyoruz. Üretici baştacımız bu yüzden de Akdeniz’den Toroslara Üreten Antalya diyoruz. Antalyamız turizmin başkenti, turizmin başkentine yakışan Antalya istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Belediye çalışanları kadrolu ve sendikalı olacak”

Yaşanılabilir bir Antalya kuracaklarını söyleyen Oktay, “Tarihsel dokumuzu koruyacağız. Balbey mahallemizi, tarihsel dokusunu bozmadan ikinci bir Kaleiçi hâline getireceğiz. Otomobili kentlerin tahtından indirecek, insanı tahta çıkaracağız. Deniz ulaşımını etkin kullanacağız. Antalyamız bilim ve teknolojininde başkenti olacak. Halk meclisleri kuracağız. Güzelliği seven bir milletiz. Ruhları taşlaştıran değil, taşlara ruh veren belediyecilik anlayışını yerleştireceğiz. Tüm belediye çalışanları kadrolu ve sendikalı olacak. Çocuklarımızı, gençlerimizi fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmeye, Halkçı Belediyecilik anlayışımızla, önce mahallelerden başlayacağız. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Bizim belediyelerimizde de öyle olacak. Sokaklarımızın çeşmelerinden avucumuzla su içtiğimiz kentleri kuracağız. Vatan Partisi, bilgisi ve birikimiyle, yedi ateşten geçmiş tecrübeli ve namuslu kadrolarıyla, uluslararası alandaki saygınlığıyla ve gençliğiyle göreve hazırdır.

Gonca ÖZTÜRK

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.