Hoşgeldiniz  

‘Özlük haklar iyileşmeli’

admin | 11 Şubat 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Hisarkaya, “Maliye ve Gelir İdaresindeki yapılanmaya ilişkin Büro Memurları Sendikası olarak yetkili sendika sıfatıyla konunun tarafı olduğumuzu belirtmek isteriz.Bu vesileyle belirttiğimiz hususların bu yapılanma sürecinde dikkate alınmasının önemine dikkat çekiyoruz.Söz konusu kurumlarımızda görev yapan çalışanlarımızın menfaatlerinin korunarak, kariyer olanaklarının geliştirilmesi ve bu yöndeki kısıtlayıcı düzenlemelerin kaldırılmasının önemini bir kez daha vurgulamak isteriz” dedi.

“Kurumsal saygınlığın artmasına vesile olacak bu yöndeki her türlü olumlu adımların yanında olacağız” diyen Başkan Hisarkaya, “Çalışan memnuniyetinin kurum personelinin görev ve sorumluluklarına uygun özlük haklarının iyileştirilmesinden geçtiğini muhataplarımıza buradan duyuruyoruz. Çalışanlarda kurumsal aidiyet duygusunu oluşturacak bu yöndeki bir adımın mükemmel ve hızlı karar alma yeteneğine haiz idari bir yapının oluşacağı kanaatindeyiz” ifadelerini kullandı.

Hisarkaya, “Gelir idaresinde VHKİ, yoklama memuru, veznedar, memur vb. personel takviyesinin yapılması, Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nın kaldırılarak Genel İdare Hizmetler Sınıfı’na geçirilmesi talebimizin karşılanmasını istiyoruz.

Malmüdürlüklerinde de personel sıkıntısının had safhada olduğu ve bu durumun personelin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilediği, biran önce personel takviyesinin olması gerektiği kanaatindeyiz” açıklamasında bulundu.

Büro Memur- Sen Antalya Şube Başkanı Ünal Hisarkaya ayrıca şu ifadeleri kullandı: “Yetkili Sendika olarak yapmış olduğumuz araştırmada, Gelir İdaresi ve Vergi Denetim Kurulu gibi kurumlarda yeteri kadar merkez uzmanı olmaması nedeniyle yaklaşık 2000 Gelir Uzmanının bu kurumlarda istihdam edildiğinin görüldüğü ve bu durumun idari bir ihtiyaçtan kaynaklandığını tespit etmiş bulunmaktayız. Bu nedenle Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresinde özlük hakları ve eşitlik noktasında tek tip uzmanlığın olmasında büyük fayda olacağı kanaat ve inancındayız.İdari görevlerde bulunan Vergi Dairesi Müdürü, Müdür, Müdür Yrd. İle şef unvanlarının liyakat esaslarına uygun Kariyer Meslek unvanlarına geçişlerinin yapılması, bu vesileyle özlük haklarının iyileştirilmesinin sağlanmasını bu yöndeki haksızlığın ortadan kaldıracak bir adım olarak görmekteyiz.”

Başkan Ünal Hisarkaya son olarak, “Yönetici ve müdürlüklere yapılan görevlendirmelerde kariyer meslek mensuplarından istifade edilerek idarenin elinin güçlü kılınması, böylelikle başarıda esas olan takım çalışmasına olanak sağlanması ile yersiz ve gereksiz silsilenin ortadan kalkmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Yalçın KÜÇÜK

96 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.