Hoşgeldiniz  

Özel ‘İFTİRA’ dedi

admin | 06 Mart 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Karşı tarafa ‘İllet ittifakı, şirret ittifakı ve terörist’ diyerek seçim kazanacaklarını düşünüyorlarsa bunun mümkün olmadığını görecekler” dedi.

Yerel seçim çalışmaları için Antalya’da bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi. CHP Antalya İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Cavit Arı ve Aydın Özer, Kepez Belediye Başkan adayı Murat Dinç ile Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen de katıldı.

“Türel bekleneni yapamadı”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in beklenen sıçramayı gerçekleştiremediğini belirten CHP Grup Başkanvekili Özel, “Antalya tıpkı atamızın dediği gibi dünyanın en güzel şehri ve Türkiye turizminin de gözbebeği; ancak son 5 yılda beklenen güzelleşme ve sıçramanın büyükşehir eliyle gerçekleştirilmediğini görüyoruz. Türel, bekleneni yapamadı. AK Partili belediye başkan adaylarının Antalya’ya yeni projeler vaat etmek yerine Cumhur ittifakının zehirli diline sarıldıklarına şahit oluyoruz. Karşı tarafa ‘İllet ittifakı, şirret ittifakı ve terörist’ diyerek seçim kazanacaklarını düşünüyorlarsa bunun mümkün olmadığını görecekler” dedi. Özel’in eleştirilerinden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da nasibini aldı. Özel, Çavuşoğlu ile ilgili, “Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra bu dili en pervasızca kullanan Mevlüt Çavuşoğlu’nun Antalya’da kampanyayı oturtmaya çalıştığı nokta bir dünya şehrine yakışmamaktadır” eleştirisinde bulundu.

“Özeleştiri yapıyoruz”
CHP olarak özeleştiri yaptıklarını da dile getiren Özel, “CHP ve İYİ Parti olarak önemli bir ittifakın içerisine girdik. Antalya’da tam ittifak halindeyiz. Biz bunu Cumhuriyet’in değerlerine ve mutlu yarınlarına saygımızdan yaparken birileri aday olamadıkları partilerden ayrılarak başka partiye gitmekte ve AK Parti’nin teknesine su taşımaya, ekmeğine yağ sürmeye devam etmektedir. Sosyal demokrat görünümündeki birtakım partiler CHP ve CHP’ nin adaylarına güç kaybettirmeye çalışmaktadır. CHP seçmeni de Antalya’nın seçmenleri de meselenin farkındadır” şeklinde konuştu.

“Moralimizi yükseltmiştir”
Özel konuşmasının geri kalanında Millet ittifakının adaylarının Antalya’da seçimi kazanabilecek ve Cumhur ittifakına karşı başarılı olabilecek durumda olduğunu değindi. Özel, “Bunun dışındaki her türlü davranış sarayın planının bir parçası olacaktır. CHP’nin adayları İYİ Parti’nin, İYİ Parti’nin adayları da doğrudan CHP’nin adaylarıdır. İYİ Parti’nin güneşi benim için altı ok hükmündedir. Antalya’ da elimize ulaşan son sonuçlar umudumuzu ve moralimizi daha da yükseltmiştir. Seçimin bir oyla kazanıldığını ve Recep Tayyip Erdoğan için Antalya’nın ne demek olduğunu, Antalya’yı kaybettiğinde günlerce onu unutamadığını ve kazanmak için nelere tenezzül ettiğinden haberdarız. Bu meselenin ciddiyetinin farkında olarak Antalya’da son dakikaya kadar sandıklara sahip çıkılmasının öneminin farkındayız” ifadelerini kullandı.

Eren Erdem’in arkasındayız
Özel’in Eren Erdem hakkındaki düşünceleriyse şöyle oldu: “Mahkeme uzunca bir yargılama ve haksız tutukluluk süresi geçiren Eren Erdem’in tutukluluğuna gerek olmadığını düşünerek onu serbest bıraktı; ama pek çok davada olduğu gibi onu ‘bırakmam’ diyen saray Eren Erdem’i Silivri’nin kapısında alıkoydu. Sonra başka bir mahkemeye başvuruldu ve Eren Erdem için tutuklama kararı alındı. Eren Erdem’in silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte yaptığı haberlerde terör örgütünün faydasına işler yaptığı iddia edildi ve 4 yıl 2 ay ceza verildi. Bu konuda bir gizli tanık vardı ve o tanık mahkemede yalan söylediğini itiraf etti. Türkiye’de hukukun bu kadar askıya alındığı bir süreçte bu mahkeme kararını reddediyoruz. Bu mahkeme kararından dolayı aylarca tutuklu kalıp ceza çekecek olan Eren Erdem’in arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.”

“Soylu Özhaseki’yi eziyor”
Süleyman Soylu’nun görevlerini bir kenara bırakarak yerel seçim propagandası yaptığını savunan Özel,“Soylu partisinin adaylarını da küçük düşürerek ‘Bizim aday tanınmıyor, beni tanırlar’ diyerek en çok Özhaseki’yi ezerek Ankara’da pervane gibi dönmektedir. Süleyman Soylu’nun peşinden giden Özhaseki, proje açıklamak yerine ‘CHP iktidara gelirse su faturalarınızı militanlar dağıtacak’ demektedir. Bu kadar ucuz ve basit ifadeler korkunun ifadeleridir. Ankaralılara en büyük hakaret bu ifadelerdir. Ankara’yı kaybedeceklerini anladıkları için böyle söylemler üretmektedir. Adaylarımız diğer adaylar hakkında çirkin ithamlarda bulunmak yerine kendilerini ve projelerini anlatmaktadırlar. Vatandaşlarımız da bu dili tercih etmektedir” dedi.

“İftiradır”
‘Belediyelere PKK’yı sokmayın, belediyelere FETÖ’yü oturtmayın’ gibi ifadeleri de kabul etmediklerini aktaran Özel şunları söyledi: “Bu ülkede belediye başkan adayı olmak isteyen kişiler bu ülkenin resmi kurumlarından güvenlik soruşturması ve temiz kâğıdı alıp gelmektedir. Her türlü süreçten geçerek mahkemeler tarafından seçilmeye engel bir kusuru bulunmayan adaylarımız kastedilerek ‘Belediyelere PKK’yı sokmayın, FETÖ’yü sokmayın’ gibi ifadeler kullanılmaktadır. Burası bir hukuk devletiyse bu ifadeleri kullanmak iftiradır. Sen devletin içinde bir takım kişilerin adaylıklarını FETÖ ve PKK ile ilişkileri olduğunu bilerek kabul ediyorsan bu, senin fetöcülüğünden başka bir şey değildir” eleştirisinde bulundu.
Ceylan Yaşar

109 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.