Hoşgeldiniz  

‘Önemli olan kazanmak’

admin | 10 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, Cumhur ittifakı ile ikinci imtihanlarının ilçelerde olacağına değindi.

Ethem Taş, “ Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile Cumhur ittifakı olarak ilçelerde birlikte seçime gideceğiz. Birincisi ve en önemlisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız olan Menderes Türel Cumhur ittifakının ortak adayı olarak açıklandı. MHP’li seçmenlerimizle birlikte Menderes Türel’in kazanması için mücadele edeceğiz. 19 ilçede ortak adaylar göstereceğiz. Alanya ilçesinde MHP’nin aday çıkarmasıyla birlikte diğer ilçelerde çoğunlukla Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti)  aday göstermesi gündemde” ifadelerini kullandı.

“ŞU İLÇEDE ŞU PARTİ OLSUN KAVGASI YAPMIYORUZ”

MHP ile Cumhur ittifaklarının 30 büyükşehirde olduğunu söyleyen Taş, “Bu 30 şehirden birisi de Antalya, burada önemli olan hangi parti hangi ilçeyi alırsa önemi yok, önemli olan kazanmak. Kazanamayacağımız yerde şu ilçede şu parti olsun kavgası yapmıyoruz. Hem MHP hem de AK Parti cephesinde genel merkezlerde çalışmalar sürüyor. Bu ittifak görüşmelerinde kimlerin nerede aday gösterileceği konusunda son sözü MHP VE AK Parti genel başkanları söyleyecektir” dedi.

Yerel seçimlerde 19 ilçeyi kazanıp büyükşehir başkanlığını kazanamazlarsa hiçbir önemi olmayacağını ifade eden Taş, “Bizim amacımız MHP’nin aday gösterildiği yerde MHP kazansın, AK Parti’nin aday gösterdiği yerde ise AK Parti kazansın ve kızıl elma olan büyükşehir belediyesini kazanalım” ifadelerine yer verdi.

“AMACIMIZ 19 İLÇEYİ KAZANMAK”

Hiçbir ilçede MHP ile aralarında küslük, kavga ve kırgınlık olmadığını söyleyen Taş, “ Bizim amacımız belli, genel başkanlarımız anlaşmışken biz teşkilatlar olarak kararlarının arkasında dimdik durup kazanmak istiyoruz. Cumhur ittifakıyla 13 ilçede bizim başkanlarımız var bizim MHP ile amacımız bu sayıyı yükseltmek ve 19 ilçeyi de kazanmak” şeklinde konuştu.

Başkan Taş, muhalefeti kesinlikle küçümsemediklerini ancak bugüne kadar girdikleri seçimden galibiyetle çıktıklarına değinirken “2002’den beri girdiğimiz seçimlerde Antalya olarak hep galip çıktık. Bundan sonra da seçmenlerimizle kazanacağız” dedi.

Cengiz TAŞKIRAN / Gonca ÖZTÜRK

136 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.