Hoşgeldiniz  

Öğrencilere “Yerel Medya ve Gazetecilik” Söyleşisi

admin | 05 Nisan 2019 | Yerel Haberler A- A+

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Yerel Medya ve Gazetecilik” söyleşisinde Demirören Haber Ajansı Bölge Müdürü Salih Uçar öğrencilerle bir araya geldi.

Salih Uçar söyleşide geleneksel medya, yeni medya ve gelecekteki gazetecilik konularına değindi. Yeni medyanın tarihsel sürecinden bahseden Uçar; yeni medyanın, yerel medya için avantaj ve dezavantajlarına değinerek önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yerel medyanın büyük ölçüde yerini alacağını ifade etti.

Mesleğe atılacak öğrencilere gazetecilik ve muhabirlik konularında dikkat edilmesi gereken hususları aktaran Uçar, yabancı dil bilmenin, iletişim kabiliyetinin yüksek olmasının sektördeki avantajlarına değinerek öğrencilere kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini söyledi.

Söyleşinin ardından Salih Uçar, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yazmış olduğu ‘Kalkışma 24 Saat’ kitabını öğrenciler için imzaladı.

Etkinlik sonunda Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hasan Şahin tarafından Salih Uçar’a teşekkür plaketi takdim edildi.

70 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.