Hoşgeldiniz  

Öğrenciler istiyor Tütüncü yapıyor

admin | 09 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Başkan Hakan Tütüncü, kütüphanelerine bilgisayar ve kitap desteği isteyen öğrencilere, “Biz size kalbimizi, gönlümüzü verdik. Kitap mı, bilgisayar mı vermeyeceğiz. Kitapları da, bilgisayarları da verdim gitti.” cevabını verdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Sporcu Gençlik Buluşması’ kapsamında Baraj Mahallesi’ndeki Antalya TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Fen Lisesi öğrencileriyle buluştu.
Profesyonel sporcuların tecrübelerini paylaştıkları buluşmaya Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu ile kulübün profesyonel liglerdeki futbol, basketbol ve voleybol takımlarının oyuncuları da katıldı.

“En büyük hayalim Kepez’de Fen Lisesiydi”
Başkan Hakan Tütüncü, okulun çok amaçlı salonundaki buluşmada yaptığı konuşmada, 2014’te en büyük hayalinin Kepez’e Fen Lisesi kazandırmak olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Kepez’e, Fen Lisesi kazandırmak için birçok kapıyı çaldık.  Son alarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, bu Fen Lisesi’nin yapımını gerçekleştirdi. Kepez Belediyesi olarak okulun yapılacağı arazinin imar ve mülkiyetle ilgili problemlerini çözdük ve araziyi Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis ettik. Sonra da okulun inşası başladı. Okulun Kepez’e kazandırılmasında büyük bir emek ve gayret ortaya koyduk.”

Kepez Fen, Antalya’nın iftiharı olacak
Okulun öğretmenleri ve öğrencileri ile iftihar ettiğini kaydeden Başkan Tütüncü,  “Kepez Fen Lisesi, Antalya eğitimi adına iftiharımız olacak bir okul. Öğrencilerinin çok güzel bir ortamda donanımlı, güçlü bir şekilde yetişiyor olması bizim için büyük bir mutluluk vesilesi. Antalya TOBB Fen Lisesi’nin öğrencilerini, geleceğe çok daha güçlü bir şekilde taşımak için ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağımızı, koyu kalemlerle altını çizerek, ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

“Sporu halk ve gençler için yapıyoruz”
Tütüncü, sporun yaşamı kaliteli hale getirecek bir olgu olduğunun altını çizerek, öğrencilere şöyle seslendi: “Kültürle, sanatla, sporla ilgilenmek; sosyal hayatın çeşitli alanlarında faaliyet göstermek bunlar da akademik başarınıza ve gelecekteki kariyerinize doğrudan etki edecek hususlardır. Spor bir yaşam biçimidir. Kepez Belediyesi olarak sporu, spor olsun diye yapmıyoruz.  Sporu halk ve gençler için yapıyoruz. Bu kapsamda belediyemizin spor kulübünün profesyonel takımlarında oynayan oyuncularını, gençlerle bir araya getiriyoruz. Spora ilgi duyan,  sporun farklı alanlarında kendisini geliştirmek isteyen gençlerin, sporcu arkadaşlarımızın tecrübelerinden yararlanmalarını arzu ediyoruz.”

“Verdim gitti”
Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerin kütüphanelerine kitap ve bilgisayar isteğine de şu cevabı verdi:  “Siz yeter ki, okumak isteyin. Kitap listesini hazırlayın getirin, en güzel desteği yapacağım. Bilgisayarları da verdim gitti. Biz size kalbimizi, gönlümüzü verdik. Kitap mı, bilgisayar mı vermeyeceğiz.”
Buluşmada, profesyonel takımlarda oynayan sporcular, öğrencilerin kendilerine yönelttiği soruları cevaplandırdı.
Başkan Tütüncü, programın sonunda okul yönetimine, milli hafızaya katkı sağlamak amacıyla hatıra ürün olarak yeniden tasarladıkları Türk Milli Futbol Takımı’nın ilk formasını ve sporcuların imzaladığı futbol topunu hediye etti.
Öğrenciler de Başkan Tütüncü’ye, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan’ın yağlı boya tablosunu hediye etti.
Tütüncü, daha sonra okulun kütüphanesini de gezdi.

94 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.