Hoşgeldiniz  

Müzede selfie günü

admin | 16 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Müze ve örenyerlerine olan ilgiyi arttırmak ve kültürel mirası daha geniş kitlelere yaymak amacı ile dünyanın birçok yerinde aynı gün kutlanan “Müzede Selfie Günü” (Museum Selfie Day), bu yıl ülkemizde 16 Ocak 2019, Çarşamba günü T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze ve örenyerinde etkinlikler yapılacak. Türkiye’ deki tüm müzelerde sabah saat 09:00’ da başlayacak ve 17:00’da sonlanacak etkinlik boyunca selfie çekmek serbest olacak.

Müzede Selfie Günü etkinlikleri kapsamında Antalya Arkeoloji Müzesi’nde de kutlamalar yapılacak. Saat 14.30 da yapılacak Antalya’ nın yöresel lezzetlerinden biri olan Yelten tarhanası tadımının ardından ise Antalya Devlet Opera ve Balesi “Seslerin büyüsü” adlı konseri gerçekleştirecek.

Son yıllarda müze tarafından yürütülen kazılarda gün ışığına çıkartılan önemli ve ünik buluntuların yanı sıra Roma Dönemi heykeltıraşlık eserlerine de ev sahipliği yapan Antalya Müzesi, bu önemli günde ziyaretçilerini bekliyor olacak. Dileyen ziyaretçiler müze ve örenyerlerinde çektikleri fotoğrafları #MüzedeSelfieGünü, #MuseumSelfieDay, #MüzedeSelfie etiketleri ile sosyal medya hesaplarında paylaşarak etkinliğin daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayabilecek.

Ceylan YAŞAR / Zühre DOLMA

 

143 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.