Hoşgeldiniz  

Mutlu aile tablosu

admin | 10 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

CHP il Başkanı Ahmet Kumbul, yönetim kurulu, gençlik ve kadın kolları başkanları, CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Konyaaltı belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti.  Süreçle ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını söyleyen Böcek belediyeyi ve şahsını ziyaretlerinden dolayı yönetime ve arkadaşlarına teşekkür etti.

ALGI OPERASYONU VAR

Basında değişik algılar oluşturulmaya çalışıldığını gözlemlediklerini söyleyen  Başkan Kumbul, hangi algı oluşturulmaya çalışılırsa çalışılsın CHP’nin içindeki birlik beraberlik ve bütünlüğün bozulmayacağını söyledi.

Ahmet Kumbul: “Bizim parti içi demokrasimizi dışarıdan parti içi ayrışma olarak algılayan ve demokrasiye uzak olan diğer partilerin temsilcileri sanki CHP içinde bir bölüşme ve ayrışma varmış gibi yansıtmaya çalışıyorlar. Böyle bir ayrışma olmadığı gibi bundan sonra da olmayacaktır” diyerek bu partilerin amaçlarına ulaşamayacaklarına ifade etti.

Açıklamalarının devamında büyükşehir belediyesini kazanmakla ilgili akıllarında hiç şüphe olmadığını söyleyen CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul: “Daha fazla meclis üyesiyle ve daha çok ilçe belediyesi kazanarak büyükşehri de almak istiyoruz. İttifak yaptığımız İyi Parti ile birlikte 19 ilçeyi kazanmayı hedefliyoruz. Başkanımızla bundan sonra yapacağımız çalışmalarla ilgili de görüş alışverişinde bulunacağız. Bir aksilik olmadığı takdirde İyi Parti ve CHP’nin il başkanları, ilçe başkanları ve iki partinin milletvekilleri ile bir yemek yiyeceğiz, önümüzdeki süreci planlayacağız” dedi.

DAYANIŞMA VURGUSU

Kumbul: “İyi partinin aday çıkardığı bölgelerde CHP’ nin gençlik ve kadın kolları, örgütlerimiz ve tüm tabanımız sahada İyi partinin adaylarının kazanması için çaba yürütecek, İyi partinin temsilcileriyle birlikte çalışacaklar. Bizim aday çıkardığımız yerlerde de İyi parti aynı şekilde cumhuriyetten yana, demokrasiden yana, adaletten yana olan bütün seçmenlerle birlikte çalışacaklar” diyerek dayanışma içerisinde hareket edeceklerinin altını çizdi.

Hem Büyükşehir’i hem de tüm ilçeleri kazanma hedefiyle ilerlediklerini sözlerine ekleyen Ahmet Kumbul: “Bu sinerji yalnızca Antalya’da değil tüm Türkiye’de oluşmuş durumda. Referandumda oluşan ruhun üzerine koyarak, parlamenter sistemin devamını isteyen ve mevcut yöneticilerden rahatsız olan tüm kesimlerle birlikte sahada çalışacağız. Sadece Antalya’da değil tüm Türkiye’de yerel seçimlerden CHP ve İyi Parti’nin zaferle çıkacağına, önümüzdeki genel seçimlerde de ittifakımızın dahada güçlenerek devam edeceğine ve Türkiye’ye milletin iktidarını hep beraber getireceğimize sonuna kadar inanıyoruz” dedi.

Çalışmalarımız sürüyor

İl Başkanı Ahmet Kumbul: “Bundan sonraki çalışmalarımızı seçim koordinasyon merkezinden organize edeceğiz. Örgütlerimiz şuanda kaybolan seçmenlerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bunların listelerini ilçe başkanlarımıza gönderdik. İlçelerde kaybolan seçmenleri evlerinde ziyaret edip sizin kaydınız bir şekilde silinmiş tekrar kaydınızı yapın diyerek kapı kapı dolaşıyoruz. Kaçak seçmen yüklemesi yapılmış mı diye saha da ayrıca çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ahmet Kumbul:  “Biz seçmenlerin demokratik haklarının elinden alınmasına karşı çalışıyoruz. Yıllardır aynı yerde oturan seçmenlerimizin bile seçmen kaydının silindiğini gördük. Antalya’da silinen seçmenlerin listesi bizde mevcut. Arkadaşlarımız bunları tespit ederek tekrar kayıt oluşturmaya çalışıyor. Eminimki yüzde 90 oranında da başarılı olacaklar. Bu vatandaşlarımızda bu haklarını kullanacaklardır” diyerek bu işin peşini bırakmayacaklarını da vurguladı.

OYLARINIZ BİZE EMANET

Kimsenin karamsarlığa kapılmasına gerek olmadığını ifade eden Kumbul, açıklamasının devamında şu sözleri kullandı: “Son olarak seçmenlerimize şunu söylemek istiyorum. Biz oy kullanıyoruz bir şey değişmiyor diye düşünmeyin. Biz sizin oylarınıza sandıkta sahip çıkacağız, yüksek seçim kurulunda sahip çıkacağız. Oylarınız sandığa nasıl yansıdıysa iradenizin seçim kuruluna da öyle ulaşmasını sağlayacağız. Sandık görevlilerimizi seçmeye başladık, eğitimlerimize başladık. Sizin oylarınızla seçilecek belediye başkanımız Antalya’ yı sizlerle beraber yönetmeye devam edecektir. Önümüzdeki sürecin ülkemize milletimize ve Antalya’mıza herkese hayırlı olmasını diliyorum”

BİRLİKTE ÇALIŞARAK KAZANACAĞIZ

Kendisine Antalya genelinde bir kamuoyu yoklaması yapılıp yapılmadığını soran basın mensubuna cevap veren Böcek: “Biz vatandaşın oyuna hiçbir zaman ipotek koymadık. Biz hiç ayrışmadık demokratik bir partiyiz herkes özgürce istediğini söyleyebilir bizde işler emirle yürümez. Dört dönemlik belediye başkanlığı sürecimde Antalya’da 19 ilçe içinde hep birinci olduk. Yüzde 60’larla seçildik. Antalya da ki bu yansımayı genel merkezimizde gördüğü için bu kararı verdiler. Süreçle ilgili olarak İyi parti başkanı Meral Akşener’ e de genel başkanlara da teşekkür ediyorum, ittifakın adayı olarak bizleri seçtiler. Bu süreçte İyi Parti’yle birlikte çalışarak kazanmayı ve yönetmeyi hedefliyoruz” dedi.

Ak Parti İl Başkanlığı’nın projelerle ilgili eleştirileri karşısında sessizliğini koruyan Böcek: “Benim il başkanlarıyla ilgili söyleyecek çok sözüm var ama şimdi değil” diyerek soruları yanıtsız bıraktı.

Bu konuyla ilgili görüşlerini dile getiren CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul: “Bazı eleştirilerde bulunulmuş. Biz yazılı olarak buradaki projelerin nasıl yapılamadığına ve engellendiğine, bakanlıklar veya devletin diğer kurumlarının eliyle yapılan ağaç kesimlerinden diğer projelere kadar nasıl bizim belediyelerimizin üzerine yıkılmaya çalışıldığına dair bir açıklama yapıcağız. Menderes Bey’in projeleriyle ilgili bir açıklamada bulunmuştum neleri vaat edip neleri yapamadığıyla ilgili. Turizmi 12 aya yayacağız, kent merkezine turist getireceğiz gibi vaatlerde bulundular ama 2016 ve 2017 yılı itibariyle birçok turizmcinin battığını gördük. Burada saysak sabaha kadar bitmez. Her seferinde bir bakan veya milletvekili seçim sürecinde gelip birçok vaatlerde bulunuyor ama bunların birçoğunun yapılmadığını görüyoruz. Bizim belediyemizin projelerinin bir kısmının devlet eliyle engellendiğini bir kısmının da başka projelerle değiştirildiğini görüyoruz. Bunlarla ilgili başkanımızın projeleri nelerdi bunların hangileri yapıldı hangileri neden yapılamadı bunların hepsini açıklayacağız. Bunları yazılı olarak basındaki arkadaşlara muhtemelen yarın göndermiş olurum” dedi.

KEPEZ’İN ADAYI YAKINDA AÇIKLANACAK

Kepezdeki ittifak sorularına da cevap veren Ahmet Kumbul, İyi Parti ve CHP ittifakıyla ilgili son görüşmelerin de tamamlandığını söyledi. Dün yapılan son görüşmenin ardından ittifak görüşmelerinin sona erdiğini belirten Kumbul, yapılacak kapalı grup toplantısından sonra net sonucun alınacağını söyledi.

Kendilerine iletilen bilginin görüşmelerde Kepez ile ilgili bir sıkıntı olmadığı yönünde olduğunu söyleyen Kumbul, diğer ilçelerde de çok küçük sorunlar kaldığını belirtti. Kumbul, “Toplantı geç bittiği için görüşemedik ama bugün net bir sonuç çıkacaktır. Bize ulaşan bilgi ittifakta daha sonra bir sorun çıkmaz ise Kepez’de CHP’nin adayıyla devam edeceğimiz yönünde” diyerek Kepez’in adayının çok yakında açıklanacağının sinyalini verdi.

Konyaaltı adayında bir değişiklik olacak mı sorusunu da yanıtlayan Ahmet Kumbul, böyle bir değişimin yalnızca parti meclisi kararıyla olacağını söyledi. Kumbul, “Parti meclisimiz adayları belirledi. 9 ilçe ve büyükşehir adayımız belirlendi. Diğer bölgelerde de adayların en kısada sürede belirlenmesini istiyoruz ki sahaya çıkıp hemen çalışmalara başlayalım. Belirlenen adaylarda bir değişiklik olacağını öngörmüyoruz. Tabi ittifakın sonucunda bir değişim olursa onu bilemiyoruz. Ama özellikle Kepez’de mutlaka ortak bir aday çıkacak. Hem İyi Parti’nin hem de CHP’nin istediği aday konusunda uzlaşılacak” dedi.

Konyaaltı adayıyla ilgili Böcek’in memnuniyetsiz olduğuna dair sorulan soruya ise Böcek: “Birilerine buradan ekmek çıkmaz. Siyasi anlamda bizim birliğimizi ve başarımızı sorgulayamaz” diyerek cevap verdi.

Aykut SÜLEK / Ceylan YAŞAR

119 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.