Hoşgeldiniz  

Muratpaşa’nın Gurur Tablosu

admin | 17 Nisan 2019 | Spor A- A+

MuratpaşaBelediyespor’un 2 yıl önce kurulan squash takımındanİpeksu Dolma ve Beril Çakır, Ukrayna’da düzenlenen Gençler AçıkSquash Turnuvası’ndan dereceyle döndü. İki sporcu mücadele ettikleri 17 yaş kadınlar kategorisinde ikinci ve üçüncü oldu.

MuratpaşaBelediyesporsquash takımı, 5 – 8 Nisan tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Gençler Açık SquashTurnuvası’na katıldı. Ukrayna, Polonya, Mısır ve İngiltere’den 11 – 19 yaş arası 88 sporcunun katıldığı turnuvada MuratpaşaBelediyespor, 9 sporcusuyla Antalya’yı ve Türkiye’yi temsil etti.

Muratpaşa Belediyesi’nin 2016’da ilkbahar dönemi spor okullarında başlayan ücretsiz squash kurslarında keşfedilen genç yeteneklerle kurulan squash takımı, yaklaşık 2 yıllık geçmişiyle turnuvanın en yeni takımı olarak dikkatleri üzerine çekti.  Aynı zamanda turnuvadaki tek kadın antrenör olan Reyhan Akkaya,  turnuvaya katılan sporcuların birçoğunun ilk kez yurtdışı organizasyonda mücadele ettiğini söyledi.  Sporcularİpeksu Dolma ve Beril Çakır, 17 yaş kadınlar kategorisinde derece yaptığını kaydeden Akkaya,finalde Ukrayna’dan Maria Doroshky ile karşılayan İpeksu Dolma’nın ikinci, Beril Çakır’ın ise üçüncü olduğunu söyledi. Akkaya, bununla birlikte 11 yaş kategorisinde mücadele eden 9 yaşındaki sporcu Ferruh Dinçer’in ise 7’nci olarak önemli bir başarıya imza attığını dile getirdi.

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.