Hoşgeldiniz  

Mühendislere Entegre Mücadele Yönetimi Eğitimi Verildi

admin | 27 Şubat 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzde Ziraat Mühendisi ve Tarımsal Danışmanlarına Bitki Sağlığında Entegre Mücadele konulu eğitim gerçekleştirildi.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarım danışmanları ve Serbest çalışan Ziraat Mühendislerine yönelik olarak başlattığı eğitim hamlesinin üçüncü etabında tarımda çok önemli olan bitki sağlığında entegre mücadele konulu eğitim programını düzenledi.

İl Müdürü Mustafa Özen program sonunda katılımcılara hitap etti. Meslektaşlarına öncelikle İl Müdürlüğümüzdeki bu eğitime geldikleri için teşekkür ederek sözlerine başlayan İl Müdürü Mustafa Özen, Ziraat Mühendisi olarak üzerimize düşen görevin önem arz ettiğini belirtti.

Özen, Sağlıklı nesillere sağlıklı bir dünya bırakmak için üstümüze düşen sorumluluğu bilerek çalışmalarımızı sürdürmemiz gerektiğini söyledi.

Özen, Çiftçilerimizi Entegre mücadele konusunda eğiterek gereksiz kimyasal kullanımını asgari düzeye getirerek, alternatif üretim metodlarına en kısa zamanda geçmemiz gerektiği söyledi.

Eğitimde Entegre Mücadele, domates güvesine karşı entegre mücadele, biyolojik mücadele, örtüaltı sebze üretiminde biyolojik mücadele, biyoteknik yöntemler, bitki koruma ürünlerinin güvenilir ve sürdürülebilir kullanımı ile MRL(maksimum rezidü limiti) kavramı Tarım Danışmanlarına ve Ziraat Mühendislerine anlatıldı.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz konu uzmanları tarafından verilen eğitimin sonunda 80 Kişi Bitki sağlığında Entegre Mücadele konusunda önemli bilgiler edindiler Katılımcılara Eğitim sonrasında katılım belgesi takdim edildi.

90 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.