Hoşgeldiniz  

Kumbul net konuştu

admin | 17 Nisan 2019 | Tüm Manşetler A- A+

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Hem belediyenin borcunu ödeyeceğiz hem Antalya için hizmet üreteciğiz” dedi.

CHP’nin yerel seçimlerde tarihi bir başarıya imza attığına işaret eden CHP İl Başkanı Kumbul, bugüne kadar gerçekleşen seçimlerde partisinin Antalya’da 8 ilçe kazanmadığını hatırlattı. Partisinin geçmiş seçimlerde en fazla 6 ilçe kazandığını belirten Kumbul, “Bu seçimlerde ittifak olarak 10 ilçeyle Büyükşehir’i kazandık. CHP olarak 8 ilçe ve Büyükşehir’i kazandık. Bu, 2002’deki 8 milletvekili çıkardığımız dönemdeki başarının yerel seçimlerdeki hali. Katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“Beklediğimiz bir sonuçtu”
Millet İttifakı’nın Türkiye genelinde uyumlu bir çalışma gösterdiğini vurgulayan Kumbul, CHP-İYİ Parti ittifakının Antalya’da gösterdiği uyumun, diğer illere nazaran daha ileri bir seviyede seyrettiğini ifade etti. Kumbul, “İttifakımızda Türkiye’nin sadece 4 ilinde aday ve meclis konusunda uyumlu listeler oluşturuldu ki bunun birisi de Antalya. Bu konuda İYİ Parti il ve ilçe başkanlarıyla bizim çok ciddi katkımız oldu. Başta aday göstermeme fikri ilçe başkanlarımıza ve üyelerimize çok hoş gelmedi. Seçim öncesi şu an kazandığımız ilçelerin üstüne 4 ilçeyi daha alacağımızı ve birkaç ilçede de başabaş bir yarış olacağını öngörmüştük. Elimizden geldiği kadar yoğun çalıştık ve ittifak birkaç ilçe haricinde tam anlamıyla uyumlu oldu. Belki AK Parti ve diğer partiler bu sonuçları beklemiyordu. Ama bu netice bizim beklediğimiz bir sonuçtu. Büyükşehir’de 60 binin üzerinde bir fark oluşturacağımızı düşünüyorduk ve bu farkı da yakaladık. Bazı ilçelerde çok az farklarla kaybettiğimiz yerler oldu” diye konuştu.

“İttifak devam edecek”
Yerel seçimlerin ardından çalışmalarına ara vermediklerini de aktaran Kumbul, “Belediye, ilçe ve grup başkanlarımızla yaptığımız toplantılarda, önümüzde bir seçim varmış gibi hemen çalışmaya başlayacağımızı söyledim. Çünkü bir sonraki seçimde diğer ilçelerimizi de kazanmak zorundayız. Dileğimiz belediye başkanlarımızın halka iyi hizmet vermeleri ve bunun sonucunda genel seçimlerde partimizin oy oranının artması yönünde” dedi. CHP-İYİ Parti ortaklığı konusu üzerinde de duran Kumbul, “Bu dileğimizi belediye başkanlarımıza da ilettik. Millet İttifakı’nın Antalya’da devam edeceğine inanıyorum. Önümüzdeki genel seçimlerde CHP ve İYİ Parti milletvekili sayısını arttırarak yoluna devam edecek. İttifak başarıyla devam edecek. İYİ Parti il başkanımızla meclis üyelerimizle tamamen uyum içinde çalışmaya devam ediyoruz. Büyükşehir meclisini de gerçekleştirdik ve orada da uyumumuz sürdü” şeklinde görüş bildirdi.

“Destek vereceklerdir”
Belediye meclisleriyle ilgili yapılan “Topal ördek” yorumlarına da açıklık getiren Kumbul, “Cumhur İttifakı haricinde diğer partilerden de meclise giren arkadaşlarımızın desteklerini gördük. Millet İttifakı olarak Cumhur İttifakı’na göre fazlamız var. DSP ve Saadet Partisi’nin meclis üyeleri de sağolsun bizi desteklediler. Bu konuda mecliste rahatız. ‘Topal ördek’ benzetmesini zaten doğru bulmuyorum. Ama Antalya’da biz çoğunluktayız ve böyle bir tablo söz konusu değil. Belediye başkanları kentin faydasına davranırsa kente hizmet üretmek için çalışırlarsa muhalefetin de buna katkı koyacağını düşünüyorum. Bizim belediye başkanlarımız kentin faydasına olan, kente hizmet getirecek olan projelerle meclise geleceklerdir. Bu tarz yaklaşımlara diğer partilerin belediye meclis üyelerinin bizim belediye başkanlarımızla birlikte hareket edeceğini düşünüyorum. Çünkü kenti düşünen herkes, kentin faydasına olan işlerde yönetime destek verecektir. Kentin faydasına olmayan çalışmalar da zaten bizim iktidar olduğumuz belediyelerde meclise gelmeyecektir” şeklinde konuştu.

“Hizmet üreteceğiz”
Yerel seçimlerin ardından sık sık gündeme gelen Büyükşehir Belediyesi’nin borç durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Kumbul, borç edebiyatı yapmayacaklarının altını çizdi. Kumbul, “İlk meclisi gerçekleştirdik ve belediyenin borç yükünü hesap işleri daire başkanı açıkladı. Seçimlerden önce belediyenin borcunu vatandaşlarımıza açıklayacağımızı ve asla borç edebiyatı yapmayacağımızı söyledik. Hem belediyenin borcunu ödeyeceğiz hem Antalya için hizmet üreteciğiz. Sürekli ortaya çıkıp belediyenin bu kadar borcu var demeyeceğiz. Ama vatandaşı bu konuda bilgilendirmek lazım. Tüm vatandaşlarımız, Büyükşehir’in Türkiye’nin 5’inci büyük borca sahip olan belediyesi olduğunu biliyor. Ama 2 milyar civarında bir borcu olduğunu biliyor. Fakat 4 milyarın üzerinde bir borç olduğunu gördük. Menderes başkanda milyar olunca küçümseyerek bunu ifade etti. Ancak eski parayla 4 milyar, 4 katrilyon yapıyor. Bu borcu ödeyeceğiz, sadece vatandaşımızı bu konuda bilgilendirmek lazım” diyerek sözlerini noktaladı.
Veli AKOĞLU

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.