Hoşgeldiniz  

Kitaplarla dost kafe

admin | 04 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Antalya’nın Dokuma semtinde hizmet veren Arı Kitap Kafe tüm Antalya halkını okumaya teşvik ediyor.

Türkiye’de oldukça yaygınlaşan kitap kafeler insanlara rahat, sıcak ve kültürlü bir ortam sunarken, aradığınız her çeşit kitabı bulabileceğiniz sıcak ve samimi bir ortam sağlıyor. Bu samimi ortamda, medeniyet ve kültürel anlamda gelişimimizin temel taşı olan kitap okuma alışkanlığı gelişiyor. Kitapla yakınlaşmak, dost olmak adına yaygınlaşan kitap kafeler oldukça ilgi çekerken, insanlar da bu kafelerin varlığından oldukça memnun.

“Bahsedilen millet kıraathanesi hizmetinizde”

Antalya’nın Kepez ilçesinde hizmet veren Arı Kitap Kafe ise bu sıcak ortamlardan biri. İki kat olan kafenin alt katında, test kitabından romana her türlü kitap mevcutken, ikinci katta yine romanların, çocuk kitaplarının olduğu şirin bir kafe ortamı var. İşletmeci Osman Yerebasmaz kitapların küçükten büyüğe herkes için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekerken, “Bahsedilen millet kıraathanesi bütün Antalya halkının hizmetinde. Burada başka dünyaların kapılarını aralayan okurlar görmek bizi gururlandırıyor. Küçükten büyüğe her yaş grubundan gelen müşterilerimiz kafemizde çay ve kahvelerini yudumlarken istedikleri kitabı okuyarak güzel vakit geçiriyorlar. Bizim de okumaya ve geleceğe bir nebze de olsa desteğimiz oluyorsa bu bizi mutlu eder. Daha çok vatandaşımız burayı keşfetsin, gelsin çay ve kahvelerini içerken kitaplarını okusunlar ki bizim mutluluğumuz daha da artsın” ifadelerini kullandı.

“Okudukça gelişeceğiz”

Aydınlık yarınlar için geleceğimiz için kitap okuma alışkanlığının samimi ve sıcak bir ortamda edinilmesine vurgu yapan Osman Yerebasmaz, “Farklı düşünceler ve geniş bakış açısı kazanmak için kitap okumak her bireyin yapması gereken bir şey.  Okudukça gelişeceğiz, daha aydınlık, daha kültürlü, daha birikimli bir geleceğe sahip olacağız. Bu aydınlık gelecekte bizim de bir payımızın olması için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Aykut SÜLEK – Gonca ÖZTÜRK

96 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.