Hoşgeldiniz  

Kepez’in Sosyal Yardımlaşma Merkezi açılıyor

admin | 01 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

 

Kepez Belediyesi’nin Düdenbaşı Mahallesi  Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’nde inşa ettiği Sosyal Yardımlaşma Merkezi, 4 Mart pazartesi günü saat 14.30’da törenle açılıyor.

Kepezlilere daha kaliteli hizmetler sunmak için çalışan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şimdide sosyal belediyecilik örneği olan Sosyal Yardımlaşma Merkezi’ni hizmete açıyor. Sosyal yardım hizmetlerini aynı çatı altında toparlayacak olan Sosyal Yardımlaşma Merkezi, Düdenbaşı Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’ne inşa edildi. Bodrum ve zemin katı da dahil olmak üzere 4 katlı olarak inşa edilen Sosyal Yardımlaşma Merkezi’nin en üst katıda çok amaçlı salon olarak kullanılacak. Sosyal Yardımlaşma Merkezi, yardımlarla Kepez’deki ihtiyaç sahiplerinin yuvalarını ısıtacak.

Kepez’in yuvaları ısıtan projesi

Kullanılmış Eşyaların Dönüşümünü Aktifleştirme Projesi (KEDAP) yeni binada uygulanmayacak. Çünkü yeni binada ihtiyaç sahipleri istedikleri kıyafetlerin yenisine ulaşabilecek. Sosyal Yardımlaşma Merkezi’nde ihtiyaç sahibi Kepezlilere, ev eşyası yardımı da yapılacak. Kepez Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma Merkezi’nin kurumsal yapısı ile ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine sıcacık elini uzatacak. Sosyal belediyecilik alanında örnek olan proje, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün mimar kardeşi Hacer Tütüncü tarafından hiçbir ücret alınmadan çizildi.

83 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.