Hoşgeldiniz  

Kepez, turizmden hak ettiği payı alacak!

admin | 26 Şubat 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Antalya’nın son dönem parlayan ilçelerinden Kepez’in Belediye Başkanı ve yeni dönem yine Ak Parti’den Belediye Başkan Adayı olan Hakan Tütüncü, bölgesindeki turizm gelişmelerini turizm yazarı Halil Öncü’ye değerlendirdi.

Kepez’in Antalya’nın nüfus olarak en büyük ilçesi olduğunu ve genç nüfusun da en yoğun bölge olduğunu dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, turizmin hizmet sektöründe çalışan, istihdam edilen kesimin büyük bir çoğunluğunun da Kepez’de ikamet ettiğini söyledi. Tütüncü, “Antalya’da turizm çok önemli. Özellikle turizmin hizmet sektöründe çalışan, istihdam edilen birçok kardeşimiz Kepez’de yaşamakta. Bu bakımdan Antalya’nın turizmdeki hareketliliği Kepez’in ekonomisi bakımından çok farklı bir mana taşımakta” dedi.

Antalya’da turizmin 12 aya yayılması adına büyük adımlar atıldığını da dile getiren Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak bölgelerindeki turizmin gelişimi ve turizmden pay almak adına ciddi çalışmalar sergilediklerini söyledi.

Başkan Tütüncü, “Antalya turizmini yılın 12 ayına yayma gibi bir hedefimiz var. Bu hedefi tanıtım Vakfı başta olmak üzere, turizme destek vermekte olan sivil toplum kuruluşları gibi gönüllü kuruluşlar, gündemlerinin birinci sırasına almış durumdalar. Ama bunun yanında bu hedeflere ulaşmada, yerel yönetimlerin de atması gereken çok önemli adımlar var. Bizde bu konuda Kepez Belediyesi olarak, örneğin Kongre Turizminde söz sahibi olabilmek için Kongre merkezimizi kurduk. Yine Antalya’nın merkezinde en eski antik kentlerden birisi olan Lyrboton Kome Antik Kenti’ni dört yıldır büyük bir uğraşla bu antik kenti gün yüzüne çıkarmaya gayret ettik ve ortaya çıkardık. Şimdi turist kafilelerini, Antalya’ya gelen ziyaretçilerin ziyaretine sunduk. Bu bizim için önemli bir adımdı. Yine Kültür turizmine hizmet edecek birçok müze, pek çok kültür sanat tesisi yapılmakta. Bunlarda Antalya’ya gelen ziyaretçiler bakımından çok önemli. Bir de Kepezimizin en büyük zenginliği ormanlarımız. Şimdi Kepez’in etrafındaki ormanları doğaya zarar vermeden, temalı park konseptinde farklı bir bakış açısı ile ele alıyoruz. Ve bunları Antalya’ya gelen misafirlerin dikkatine sunuyoruz. Onlarda çok eğlenceli vakitler geçiriyorlar temalı parklarımızda. Biz bu özetlediğim yatırımlar ile birlikte Antalya’ya gelen misafirlerin Kepez’e de mutlaka uğramalarını sağlayıcı bir adım atıyoruz. Bu tesislere gelen turistler bizim bölgemizin sosyal hareketliliğini arttırıyor ve ekonomisine can veriyor. Bununda önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte de inşallah bu çalışmalarımız aratarak devam edecek” diye konuştu.

rpt

75 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.