Hoşgeldiniz  

Kartal’dan 1 Mayıs açıklaması

admin | 30 Nisan 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kartal, “Büyük ve güçlü Türkiye hedefleri için emek ve alın terleriyle gece gündüz çalışan tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum” dedi.

Tüm işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladığını ifade eden Başkan Hasan Ali Kartal, Türkiye’nin büyüyüp, gelişmesine devam etmesi ve bununla birlikte Türkiye’nin hedeflerine ulaşılmasında, en büyük paylardan birinin çalışan, üreten işçi ve emekçiler olacağını ifade etti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün birlik ve dayanışma ruhu içerisinde geçmesini temenni eden Başkan Kartal, Türkiye’nin her geçen gün büyüyen ve güçlenen ekonomisinde işçi ve emekçilerin katkısının yadsınamaz olduğunu belirtti.

İşçi ve emekçilerin hak arayışlarının mücadelesini simgeleyen 1 Mayıs’ın barış, kardeşlik ve dayanışmanın daha da güçlenmesine vesile olmasını dileyen DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “Birçok ülkede, işçi hareketinin sosyal ve ekonomik kazanımları olarak kutlanan 1 Mayıs, resmi tatil ilan edilerek işçi kardeşlerimize bayram olarak armağan edilmiştir. Geçim sıkıntısıyla boğuşan emekçi kardeşlerimiz yaşamlarını devam ettirebilmeleri ve sosyal barışımızın sağlanması için bu konuda derhal ciddi adımlar atılmalı ve asgari ücretli insanlarımızın yaşamlarını sürdürebilecekleri gerçek bir değere kavuşturulmalıdır” dedi.

Kartal son olarak, “İşçimizin, emekçimizin sözde değil özde yanındayız. Şunu unutmayalım ki en kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Bu vesileyle, işçi, memur tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, 1 Mayısların anlamına uygun dostluk ve dayanışma havası içerisinde geçmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.