Hoşgeldiniz  

Kan çağrısı yerini buldu

admin | 16 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık vatandaşlardan acil kan bağışı desteği istedi. Yurt genelinde kan stoklarının azaldığını ve kan ihtiyaçlarının arttığını söyleyen Kınık, “Kış şartları nedeniyle kan bağışı sayılarımızda ciddi düşüş var. Her gün hastalarımız için 9 bin ünite kan bağışı almak zorundayız. Herkesi Kızılay Kan Bağış Merkez’lerimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Günlük alınan kan bağışının hastalara yeterli olmadığını belirten Kınık, “Kış aylarına maksimum kan stokuyla girmemize rağmen 60 binler dolayında olması gereken stok sayımız 40 binlerin altına inmiş durumda. Bu nedenlerle zaten duyarlı olan tüm milletimizi bir kez daha kan bağış noktalarımıza davet ediyoruz ve birbirimize ihtiyacımız olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.”

Antalya halkı görevini yapıyor

Türkiye’nin organ bağış merkezlerinden biri olarak anılan Antalya’da da vatandaşlar Başkan Kınık’ın çağrısına sessiz kalmadı. Kan Bağış Merkez’lerine kan bağışı için gelen vatandaşlar sıraya girdi. Ancak organ bağış merkezi olarak anılan Antalya’da daha fazla kan bağışına ihtiyaçları olduğunu, kan merkezlerine kan bağışı için gelen duyarlı vatandaşlardan daha fazlasına ihtiyaçları olduğunu söyleyen yetkililer tüm Antalya halkını kan bağışı için kan bağış merkezlerine beklediklerini belirtiler.

İslam ÇELİK / Gonca ÖZTÜRK

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.