Hoşgeldiniz  

Hemşirelik Fakültesi’nden sağlık dokunuşları

admin | 14 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri tarafından Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı sekiz köyde ücretsiz sağlık taraması yapıldı.

Yeşilyayla, Yazır, Büyükköy, Küçükköy, Yelten, Çomaklı, Sülekler ve Bozova köylerinde yaklaşık 4 haftalık süreçte gerçekleştirilen sağlık taramalarında 849 çocuğun; kan basıncı, obesite, göz ve saç taramaları yapılarak, sonuçlar okul yönetimi ve öğretmenlerle paylaşıldı. Erişkin sağlık taramalarında ise 927 erişkinin kan şekeri, kan basıncı, obesite, depresyon, serviks kanseri ve kolorektal kanser taramaları yapılarak ilgili birimlere yönlendirmeleri gerçekleştirildi.

Sağlık taramaları, Hemşirelik Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri ve öğretim elemanları; Prof. Dr. Sebahat Gözüm, Prof. Dr. Selma Öncel, Dr.Öğr. Üyesi Ayla Tuzcu, Dr.Öğr. Üyesi Leyla Muslu, Dr.Öğr. Üyesi Arzu Akcan, Dr.Öğr. Üyesi Ayşe Meydanlıoğlu, Dr.Öğr. Üyesi Emine Çatal, Dr.Öğr. Üyesi Nilgün Aksoy, Dr.Öğr. Üyesi Ebru Karazeybek, Öğr. Gör. Kadriye Eravşar, Öğr. Gör. Süreyya Sarvan, Arş. Gör. Ayşe Akgöz, Arş. Gör. Ayla Kaya, Arş. Gör. H. İbrahim Taşdemir, Arş. Gör. Volkan Düzgün, Arş. Gör. Nimet Karataş, Arş. Gör. Meltem Gürcan ve Arş. Gör. Hafize Savaş’ın katılımı ve gözetimiyle gerçekleştirildi.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü mobil araçları da eğitimlere ve kanser taramalarına eşlik etti. Bilinçlendirme ve erken tanı için farkındalık oluşturulması amacıyla Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği dersi kapsamında üç yıldır gerçekleştirilen sağlık taramalarının önümüzdeki yıllarda da devam edeceği ifade edildi.

111 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.