Hoşgeldiniz  

Gül’den Göynük’e imar sözü

admin | 24 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Kemer Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül, Göynük Mahallesi Mitingi’nde yaptığı konuşmada, “Göynük Mahalle’mizin en önemli sorunu imardır. Biz en kısa sürede yüzde 20-30 emsalle Göynük’ü imar planına kavuşturacağız” dedi. 

Kemer Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül, belediye meclis üye adayları ile birlikte Göynük Mahallesi’nde bir miting gerçekleştirdi. Mitinge; CHP İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ve İYİ Parti İlçe Başkanı Ergün Büyükbaş, kapatılan Göynük Belediyesi’nin Kurucu Başkanı Azmi Şirinler, Başkan Gül’ün eşi Neşe Gül, oğlu İsmail Gül, kızı Simge Gül ve çok sayıda Göynük Mahallesi sakini katıldı.

“ADAYLARIMIZ DÜRÜST VE ŞAİBESİZ”

Göynüklülere önce belediye meclis üye adaylarını tanıtan Başkan Gül,  “Adaylarımız dürüst ve hiç şaibeye bulaşmamış insanlardır. 26 aday adayımız vardı. Ama hepsini listeye koymak mümkün değildi. Sağ olsunlar aday göstermediklerimiz de bizim için birinci sıra adayı gibi çalışıyor. Biz Kemer’i sadece meclis üyelerimizle değil Kemerlilerle birlikte yöneteceğiz “ dedi.

“GÖYNÜK VE TEKİROVA YANLIŞ YÖNETİLDİ”

Konuşmasında geçmişten örnekler veren Mustafa Gül, “2004 yılında gelen şahıs Göynük’ün başına bir kâbus gibi çöktü. Geçmişte Göynük’e 60 yıldır hizmet vermiş muhtarlar ve 2 belediye başkanının bıraktığı güzel miras yok olmaya başladı. Göynük’ün nüfusu 10119 kişiydi. Necati Bey’in 2 dönemlik başkanlığından sonra nüfus 6781’e düştü. Diğer aday Yusuf Bey ise 3 dönem Tekirova Belediye Başkanlığı yaptı. Üras başkanlığında Tekirova’nın nüfusu 5769’dan 2858 kişiye düştü. Çünkü bu beldeleri iyi yönetemediler, imar planlarını doğru yapamadılar. İnsanlar oralardan kaçıp Kemer’in merkezine geldiler. Arslanbucak’ın nüfusu ben geldiğim zaman 2852 idi şu an 10286’ya yükseldi. Arslanbucak’ta yaptığımız yüzde 45 emsali imar planı ile tüm Türkiye’ye örnek olacak yeni bir kent oluşturduk. Arslanbucak’a bakın, satılık ve kiralık ev bulmak zor! Bir de Göynük’e bakın 10 tane evden 8 tanesi ya satılık ya da kiralık” diye konuştu.

 “İMAR GELECEK, İNSANLARIMIZ MUTLU OLACAK”

Göynük’ün en önemli sorununun imar olduğunu da vurgulayan Gül, “İmar planı getirirken insanlara mutluluk, huzur ve güven de getirmek gerekiyor. Biz bunu Arslanbucak’ta başardık, Göynük’te de başaracağız! İnşallah Göynük’e yüzde 20-30 emsalle imar planını getireceğiz. Bugüne kadar atıl durumda olan, eski başkanın depo olarak kullandığı alanda yaptığımız düzenlemeler ile Göynük Plajı Günübirlik Sosyal Tesisi’ni hizmete açtık. İçinde kütüphane, kafeterya, çocuk odası, oyun grupları yer alan ve çok ucuz fiyata hizmet veren bir tesisi halkımıza kazandırdık. Ayrıca kış turizmini canlandırmak için ilçemizde büyük kongre merkezlerinin olması gerekiyor. Dinopark’ın yanındaki araziyi satın aldık. Oraya hem kongre yapılabilecek büyük bir salon, hem de futbol sahaları, basket sahaları tenis sahaları, çay bahçeleri, kafeterya, spor salonları, bir projeyi hazırladık. Ama imar iptal edildiği için buraya kazma vuramadık. İmar planı bitince bu yatırımı mahallemize kazandıracağız” dedi.

“USTA ÇIRAK ANLAŞMIŞLAR”

Kemer Belediyesi eski Başkanı Hasan Şeker ile Necati Topaloğlu’nun birlikte hareket ettiğini savunan Başkan Gül, “Hasan Şeker, 1999 yılında Kemer’de belediye başkanlık görevine seçilir seçilmez işçi maaşlarını yüzde 25 düşürmüştü. Topaloğlu da Göynük’te başkan olduğunda ilk iş olarak personel maaşlarını yüzde 25 düşürdü. Necati Bey’in bu konudaki Hocası Hasan Şeker’dir. Topaloğlu’nun başkanlık yaptığı dönemde Göynük, Kemer’in en yüksek emlak vergisi ödeyen bölgesi oldu. O dönem Kemer’de belediye başkanlığı yapan Hasan Şeker ile anlaştılar ve birlikte emlak vergilerine yüzde 800 zam yaptılar. Usta ile çırak olan Hasan Şeker ile Necati Topaloğlu bu seçim öncesinde de anlaşmışlar Kemer’de istedikleri gibi at koşturmak istiyorlar. Ama meydanı onlara bırakmayacağız” dedi.

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.