Hoşgeldiniz  

Geleceği düşünmek zorundayız

admin | 04 Mart 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Saadet Partisi Döşemealtı’nda yeni bir seçim ofisi açtı. Açılışta konuşan Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Aktaş; “Gittiğimiz yer çürüme yeridir ve bu gidişin durdurulması şarttır. İstikrarlı bir sürece girmek zorundayız” dedi ve ekledi; “Milli Görüşün tekrar iktidar olması ve belediyeleri kazanması gerekmektedir. 31 Mart bunun için büyük bir fırsattır.”

Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Aktaş; “Sular yükselince sadece gemiler yükselmez. Sular yükselince araziyi istila eden karıncalar yok olur. 31 Mart dindarların alnına zalim, yağmacı ve yolsuzluk yaftasını yapıştıranların da sonu olmalıdır. Öyle bir Türkiye manzarası ile karşı karşıyayız ki son 16 yıl içerisinde yaşadığımız tecrübe toplumun yüzde ellisinin nezdinde dindarları ahlaksız, yolsuz, zalim ve kıyıcı hale getirmiştir. Türkiye’de gençliğin deist olma, ateist olma ve inancını sorgulama noktasına geldiğini hepiniz işitiyorsunuz” dedi.

Aktaş, bu noktaya nasıl gelindiğini ise şöyle açıkladı; “Türkiye 1990’lara geldiğinde merkez sağın ve merkez solun çöp, çamur dağları ve yolsuzluk fırtınaları içerisinde debeleniyordu. Halkımız “bu refahçılar rüşvet almazlar, yolsuzluk yapmazlar, adam kayırmazlar, bunlar inançlı insanlardır” diye Refah Partisi’ne oy verdiler. Refah Partisi yönetime geldiğinde belediyelerin kapılarına “rüşveti alan da veren de lanetlidir” tabelasını astı. İnsanlar dindarlara güvenmeye başlamıştı. Ne zaman ki 28 Şubat oldu ve 28 Şubat’ın gayrimeşru çocuğu AK Parti Türkiye’de iktidara geldi o zaman işler tersine döndü.”

Korku atmosferi hakim

Korku atmosferinin hakim olduğunu belirten Aktaş 16 yıllık sürecin sonunda ortaya çıkan tabloyu ise şu şekilde özetledi; “Belediyede bir işiniz olduğunda adama ihtiyacınız var. İşe girmek istiyorsanız belediye başkanı veya AK Parti yöneticisi ile akraba olmak zorundasınız. İhale almışsanız komisyonunu siyasetçilere vermek zorundasınız. Dolayısıyla bu çürümeye son vermek zorundayız. Eğer böyle giderse beş yıl sonra Sahabe Efendilerimiz gelip parti kursalar insanlar dindarlık iddiasında ki kimseye güvenemeyecek hale gelecekler. Kadınlar örgütten yargılanırız diye toplanıp beraber Yasin okumaya korkar hale geldiler. İnsanlar tutuklanırız diye hak arayışına girmeye korkar hale geldiler. Hakaretten mahkum olursunuz diye sosyal medyada herhangi bir siyasi eleştiri yapamıyorsunuz. Daha geçen gün Türkiye’nin adalet göstergeleri yayınlandı. Türkiye 126 ülke arasında 116. sırada. Kanunların, kuralların ve yönetmeliklerin uygulandığı ülkeler arasında sonlardayız. Gelir dağılımı adaletsiz. Biz onlar gibi halkın bir kısmına terörist, bir kısmına çete diyen kişiler olmayacağız.”

İstikrarlı bir sürece girmek zorundayız

“Bu ülke azınlığın sözleri ve eylemleri ile bölünmez. Bu ülke çoğunluğun nefreti ile bölünebilir” diyen Aktaş sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi; “Çoğunluk eğer nefret eden ve düşmanlaştırıp, şeytanlaştıran bir dile sahip olursa bu ülkenin bölünmesi kolaylaşır. Bu ülkenin başındaki insanlar ise kullandıkları nefret dili ile ülkeyi böldüklerinin farkında bile değiller ya da farkındalar da kısa vadeli çıkar hesapları içinde bunu görmezden geliyorlar. Biz bu noktada fakiri, yoksulu, işsizi, imkanı olmayan kardeşlerimizi, ürettiği ürün para etmeyen çiftçimizi, tenceresinde et yerine dert kaynatan annelerimizi düşünmek zorundayız. Geleceğimizi ve gençlerimizi düşünmek zorundayız. Siyaseti sadece bir sonraki seçimi kazanmak için yürütenlerden, vatan,  millet, Sakarya edebiyatı yapanlardan, 3 yıl önce söylediğinin bugün tam tersini söyleyenlerden olamayız. Gittiğimiz yer çürüme yeridir ve bu gidişin durdurulması şarttır. İstikrarlı bir sürece girmek zorundayız. Milli Görüşün tekrar iktidar olması ve belediyeleri kazanması gerekmektedir. 31 Mart bunun için büyük bir fırsattır.”

Daha sonra kürsüye gelen Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen; “31 Mart seçimlerine 28 gün gibi çok az bir süre kaldı. Saadet Partimiz arazidedir. Antalya’da 19 ilçe ve büyükşehir olmak üzere 20 seçim bölgesinde ve Türkiye’de de toplam 1389 seçim bölgesinin tamamında seçime giren tek parti Saadet Partisidir. Saadet Partisi kendi adaylarıyla, kendi logosuyla ve kendi partisiyle seçime girmektedir ancak cumhurbaşkanımız hala Saadet Partisi’ni zillet ittifakı, illet ittifakı, şirret ittifakı, dörtlü çete gibi banal ifadelerle meşgul etmekte ve iftira atmaktadır. Yazıktır ve bu size yakışmamaktadır. Siz 82 milyonun cumhurbaşkanısınız. ” diye konuştu.

Aynı aşkla geliyoruz

Düzen; “Allah’ın izniyle Korkuteli Belediyesi’ni alacağız. Döşemealtı Belediyesi’ni alacağız. Urfa’yı ve Adıyaman’ı alacağız. Ordu’yu alacağız. 1989 seçimlerinde yaptığımız inanılmaz hizmetleri yeniden ifa edeceğiz. 1989’da Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun başında bulunduğu Sivas Belediyesi olmak üzere Van’ı, Maraş’ı, Konya’yı ve Urfa’yı alıp muhteşem hizmetlere imza attık. 1994 seçimlerine geldiğimizde artık Türkiye’nin üçte ikisini Milli Görüşçüler yönetiyordu. 1995 seçimlerinde ise Refah Partisi Türkiye’nin birinci partisi oldu. şimdi aynı aşkla, aynı heyecanla ve aynı motivasyonla 31 Martı bekliyoruz. Göreceksiniz Döşemealtı’nda yeni bir dönem başlayacak. Döşemealtı Başkanımız Ömer Saçkan’ı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Döşemealtı’nda sıkılmadık el, dokunulmadık kimse kalmasın diye herkesin kapısını çalıyor. Yüreklere hitap ederek birlikte siyaset yapmayı teklif ediyor. İnşallah en yüksek başarıyla belediyeyi alacağız” dedi.

Düzen sözlerini şöyle sürdürdü; “Sayın Erbakan Hocamız hayatının son 10 yılını Ak Parti hükümeti ile mücadele ile geçirdi. Biz savaşa değil seçime giriyoruz. Sadece belediye seçimi yapıyoruz. Şuanda kemik ticareti başladı. Erbakan Hocamızın kemiklerinden medet ummayınız. Hiç merak etmeyiniz Milli Görüş Hareketi ve Saadet Partisi en yüksek sena ile geliyor. Hep birlikte göreceğiz ki bu seçimlerde büyük bir sıçrama olacak. 1 Nisan itibariyle de Allah’ın izniyle başka bir Türkiye’ye uyanma ümidiyle hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Sanayi ve üretim bizim vizyonumuzdur

Saadet Partisi Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Ömer Saçkan ise “Has bahçe içimde gülümsün Döşemealtı, gönül gözüm gönül dilimsin” diyerek sözlerine başladı. Saçkan Döşemealtı’nın milli görüş belediyeciliği ile tanışacağını da belirtti.

Saçkan;“Döşemealtımızdan aldığımız güç, enerji ve moral ile inşallah 31 Mart’a kadar çalışmaya devam edeceğiz. Bu seçimlerde Döşemealtı’nda rekor bir oy ile bir numara olacağız. Döşemealtı Milli görüşün en büyük hizmetlerinden birini sınırlarında barındırıyor. 1976 yılında rahmetli Erbakan Hocamızın temelini attığı, özel müteşebbisler ile bu hale gelen ve yaklaşık olarak 50 bin kişiye istihdam alanı sağlayan Organize Sanayi Bölgesi içimizde barındırıyoruz sanayi ve üretim bizim vizyonumuzdur” diyerek Döşemealtı’nın bambaşka bir hizmet anlayışı ile tanışacağına dikkat çekti.

Dertleri rantiyeciliktir

Üreten bir Döşemealtı için yola çıkacaklarını sözlerine ekleyen Saçkan; “Onların derdi rant ve rantiyecilik bizim derdimiz ise üretim ve hizmettir. İnşallah 1 Nisan itibariyle üreten bir Döşemealtı Belediyesi’ni inşa edeceğiz. Narımızı, zeytinimizi, narenciyemizi, et ve süt ürünlerini marka yapacağımız tesislerimizi kuracağız. Birçok mahallemizin yol ve ulaşım sorununu çözecek ve gençlerimizin vakit geçireceği alanları inşa edeceğiz. Okullarımızın temizlik ve güvenlikte dahil olmak üzere her türlü sorunlarını çözeceğiz. Mobil sağlık ekipleri ile birlikte tüm hemşehrilerimizin sağlık taramalarını gerçekleştireceğiz. Eksili Göleti ve Kırkgöz Gölü gibi koruma projeleri ile bu yerleri doğal parklara çevireceğiz. Karacaöğren Barajı’ndan sulama suyu transferi ile Döşemealtı’na 1 milyon nar ve narenciye ağacını diktireceğiz. Çiftçilerimizin ürettiği ürünleri satabileceği pazarlar inşa edeceğiz. Birçok projemiz var. Bizim hedefimiz refahı yüksek, üreten, çalışan ve sanayisi ile entegre olmuş, huzurlu ve saadetli bir Döşemealtı için gece gündüz çalışmaktır. Konuşmaların ardından yeni seçim ofisi dualar eşliğinde açıldı. Ceylan Yaşar

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.