Hoşgeldiniz  

Esen, “Hiçbir işçinin vebaline girmem”

admin | 29 Ocak 2019 | Yerel Haberler A- A+

 

Belediye İş Sendikası’nı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen, işçilerin, bir ülkenin kalkınmasında en önemli unsur olduğunu vurguladı

Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Esen, Belediye İş Sendikasını ziyaret ederek işçilerin talep ve sorunlarını dinledi. İşçilerin sorumluluğunu yerine getirebilmesi için gerekli koşulların sağlanması gerektiğine dikkat çeken Esen, “Bir ülke için cerrah ne kadar önemliyse işçiler de ülkenin kalkınması için o derece önemli” dedi.

“İŞÇİLERDEN ESEN’E DESTEK”

İşçiler olarak Esen’e destek vereceklerini söyleyen Belediye İş Sendikası Başkanı Mehmet Mercan, “İşçiden, emekçiden yana olduğunu bildiğimiz Sayın Semih Esen’e başarılar diyor ve bu süreçte desteğimizi bildirmek istiyorum. Siyasi geçmişinin her döneminde işçi haklarından yana tavır koyduğunu gördük ve biliyoruz. Nezaket ziyaretinden de son derece memnunuz” dedi. İşçiler konusunda ki hassasiyetini dile getiren Esen, “ İmkanlar ölçüsünde işçilere en iyi koşulları sağlayacağız. Hiçbir işçinin vebaline girmek istemiyorum. Ben her zaman şunu diliyorum; derdi görmez kör derdi duymaz sağır yapma Allah’ım” şeklinde konuştu.

“ŞİKAYET ETTİĞİMİZ DAVRANIŞLARI SERGİLEMEYECEĞİZ”

Hayatın her alanında olduğu gibi iş ortamında da insanların birbirine asgari saygı kurallarına uyması gerektiğini söyleyen Esen, “Şikayetçi olduğumuz siyasilerin, davranış ve halka yaklaşımlarını biz sergilemeyeceğiz. Şikayetçi olduğumuz şeyleri yapmayacağız. İster yerelde ister genelde bu her zaman böyle olacak. Belediye başkanı dahil, o kurumda yer alan herkes belediyenin bir çalışanı. Bunun her zaman bilincinde olacağız” dedi. İşçilere karşı siyasilerin büyük sorumluluğu olduğunu ifade eden Esen, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan ve 2015’teişten çıkarıldığı için intihar eden Halil İbrahim Hancı’nın olayını hatırlatarak, “Bu acı durumun yaşanmasında payı olan herkes, her siyasetçi vebal altına girdi. Siyasetçilerin taşıyamayacağı kadar büyük bir vebaldir bu durum. CHP olarak en büyük hassasiyetlerimizden biri de işçi ve emekçi haklarıdır” şeklinde konuştu.

“ÜLKE SİYASETİNİ İKİ KUTBA AYIRDILAR”

İktidarın, varlığını sürdürebilmesi i için ülkeyi bilinçli bir şekilde kutuplaştırdığına dikkat çeken Esen, bu yapının uzun sürmeyeceğini ve yakında çökeceğini ifade etti. Esen, “Türkiye’nin siyasi renklerini iki kutup olarak ayırmak sağlıklı bir hamle değil. Bu yapı demokrasiye ve seçmen iradesine saygı duymamaktır. İktidar partisi, varlığını sürdürebilmek için kutuplaştırma yoluna gitti. Ancak bu yapı birkaç yıl içerisinde işlevini yitirecek ve dağılacak” dedi. Ülke yönetiminin bir kişiye bağlanmasının yarattığı sorunlara da değinen Esen, “İşçilere verilecek haklar dahil ülke yönetiminde ki her şey tek kişinin inisiyatifine bırakılması sistemi tıkar ve işlevselliğini yitirir. İşçilerin sesini duyurması için var olan tüm kanallar ortadan kaldırıldı. Meclisin karar alma ve karar verme yetkisi devre dışı bırakıldı. İşçilerin sesini duyurabileceği ve isteklerini yerine getirmesi için kamuoyu oluşturacağı bir ortam kalmadı” şeklinde açıklamalarda bulundu.

126 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.