Hoşgeldiniz  

Envar’dan şiir gecesi

admin | 02 Nisan 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Envar Eğitim Kurumları Ortaokulu olarak Türkçe Zümresinin koordinatörlüğünde her yıl düzenlenen şiir dinletisinin 5.si, bu yıl “Şiirimden Dökülen Memleketim” teması ile Erdem Bayazıt Kültür Merkezi+nde gerçekleştirildi.

Envar Okulları Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen şiir dinletisi, ülkemizin tarihi ve turistik yerlerine atıfta bulunan şiirlerin öğrenciler tarafından sahnelenmesi ile başladı.

Envar İlkokulu 4.sınıf öğrencilerinin seslendirdiği “Yurdumun Neresi Cennet Değil ki” şiiri duygusal anlar yaşattı. Sinevizyon gösterileri ile devam eden dinletide ‘Çayda Çıra’ oyunu ve halk oyunları potporisi görsel şölenleri ile damga vurdu. 5, 6 ve 7. sınıflardan oluşan 80 kişilik öğrenci korosu, yöresel türküleri ve türkülerin ilginç hikâyelerini seslendirerek izleyenlere eğlenceli anlar yaşattı.

Program, İlkokul ve Ortaokul Müdürü Yüksel Arslan’ın teşekkür konuşmasıyla tamamlandı. Arslan, konuşmasında, “Dinletiye katılım göstererek bizleri onurlandıran Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Ünal ile Envar Koleji Kurucu Temsilcisi Dr.Mehmet Karakayalı’ya; alkışlarıyla bize destek olan velilerimize, izleyicilerimize ve dinletide emeği geçen Envar Okulları öğrenci, öğretmen, idareci ve personeline teşekkür eder daha nice edebiyat ve sanat dolu etkinliklerde buluşmayı dileriz” dedi.

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.