Hoşgeldiniz  

En’ler belli oldu

admin | 01 Nisan 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Antalya Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi 2019 Şubat ayı en’lerini açıkladı.

Antalya Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi tarafından her ay düzeni olarak açıklanan “En’ler Listesi”nin Şubat ayı sonuçları da açıklandı. Açıklanan listeye göre Şubat ayı içerisinde en çok kitap Mavisel Yener’in “Mavi Zamanlar”ı oldu. Özellikle son dönemin en çok satan kitaplarından biri olan Mavi Zamanlar’da sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan İzmir’in Bergama İlçesi’ndeki Allianoi Antik kenti konu ediliyor.

Listedeki diğer kitaplarsa şöyle sıralanıyor: Hasret(Canan Tan), Saftrik Greg’in Günlüğü Ah Kalbim(Jeff Kinney), Kırmızı Saçlı Kadın(Orhan Pamuk), Kiralık Konak(Yakup Kadri Karaosmanoğlu), Kötü Çocuk 1(Büşra Küçük), Piruze(Sinan Akyüz), OD(İskender Pala), Martı Jonathan Livingston(Richard Bard).

Türk yazarlar revaçta

Şubat ayı boyunca en çok okunan yazarların da yer aldığı listede birinci sırada Tuncel Altınköprü yer alıyor.  Tuncel Altınköprü tarafından kaleme alınan Macera Peşinde serisiyse özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor. Açıklanan listede Türk yazarların hakimiyetiyse dikkat çekiyor. Listedeki diğer yazarlarsa şöyle sıralanıyor: İpek Ongun, Birsen Ekim Özen, Adam Blade, Orhan Pamuk, Ömer Seyfettin, Yaşar Kemal, Ayşe Kulin, Canan Tan, Stefan Zweig.

Ceylan YAŞAR

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.