Hoşgeldiniz  

En ucuz 24. İl Antalya

admin | 16 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Türkiye’nin birçok büyük kentinde su fiyatlarına indirim yapılırken, Antalya şehri 2004 yılı verilerine göre en pahalı suyu içerken, 2018 verilerine göre 24’üncü sıraya gerileyerek 2019 yılında en ucuz suyu kullanma yoluna gidiyor.

Daha önce İstanbul’da suya yapılan indirimi Ankara ve Gaziantep takip ederken Ordu’da il genelinde suya yüzde 10’luk bir indirim yapılırken, yine su fiyatında Adana yüzde 10,Mersin yüzde 10, Uşak’ta yüzde 20, Samsun’da yüzde 15 indirime gidilmişti. Geçtiğimiz yılın son ayında Konyaaltı Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONYSİAD)  toplantısının konuğu olan ASAT Genel Müdürlüğü’nün Müdür Yardımcısı Osman Yıldız’da su fiyatlarıyla ilgili indirime giden Gaziantep Ankara ve İstanbul kentinin en pahalı suyu içen ilk 3 şehir olduğunu belirtmişti.

Ülkemiz Susuzluk Tehlikesinde

İklim değişikliğinin fazlasıyla yaşandığı Akdeniz Havzası’nda yer alan Türkiye’de kuralık ve su sıkıntısının en üst seviyede olduğu bir dönem yaşanıyor. Su kaynaklarının azalması, çölleşme ve buna bağlı ekolojik bozulmaların, küresel ısınmanın olumsuz yönlerinden etkilenmeye başlandığı bu dönemde su tüketimine dikkat etmek tüm Türkiye için çok daha sağlıklı bir hareket olacaktır.

“Antalya en pahalı suyu içen 24’üncü şehir”

ASAT Genel Müdür Yardımcısı Osman Yıldız’ın Antalya’nın en pahalı suyu içen 24’üncü il olduğunu belirttiği sunum verilerine göre; Türkiye’de en pahalı suyu içen ilk şehir 11,93 otel birim fiyatla ve Gaziantep’tir. Gaziantep’i takip eden iller ise sırasıyla Ankara, İstanbul, Trabzon, İzmir, Aydın, Denizli, Bursa, Kocaeli, Konya, Kayseri, Mersin, Sakarya, Ordu, Mardin, Diyarbakır, Adana, Muğla, Manisa, Erzurum, Tekirdağ, Eskişehir, Hatay ve Antalya şeklindedir.

Cengiz TAŞKIRAN / Gonca ÖZTÜRK

112 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.