Hoşgeldiniz  

Dünyaya yayılan lezzet

admin | 11 Şubat 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Başarılı bayilik yapılanması ile kısa sürede Antalyalı yatırımcıların güvenini kazanarak büyüyen; Alanya, Serik ve Kepez ilçelerindeki 3 şubesi ile varlık gösteren marka, Mall Of Antalya Alışveriş Merkezi’ndeki şubesinde basın ile bir araya gelerek Antalya’ya yönelik yatırım planlarını anlattı. Çeşitli illerde dönemsel olarak yerel basın ile biraraya geldiklerini ifade eden Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı bu buluşmalar aracılığıyla hem yatırımcıyla buluştuklarını hem de markanın hikayesini anlattıklarını dile getirdi.

Hedef globalde büyümek

1500 çalışanı ve 200 milyon cirosu ile ülke ekonomisi içinde önemli bir marka olan Bursa Kebap Evi, şu andaki hedefine globalde büyümeyi koymuş durumda. “Dünya markaları Türkiye’ye gelip büyüyor neden bir Türk markası da globalde büyümesin?” gibi bir fikirle yola çıktıklarını ifade eden Helvacı bu yolda emin adımlarla ilerlediklerini de sözlerine ekledi. Almanya’da 3 yıldan beridir faaliyet gösterdiklerini de dile getiren Helvacı: “Yakın zamanda Amerika’da şubeler açacağız. Yine bazı ülkelerde de master franchaise sözleşmeleri yaptık. Yaklaşık 1 yıllık bir süre zarfı içerisinde İran’da 3 ayrı Bursa Kebap Evi şubesi açmış olacağız. İlk şubemiz haziran ayında dünyanın en büyük alışveriş merkezi olacak Tahran Mall’ da açılacak. Benzer şekilde Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dhabi’ de şuan 2 ayrı mağazanın hazırlıklarını yürütüyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri’nde bayilik isteyen çok fazla kişi olmasına rağmen bu şubeleri kendimiz açacağız. Biz Bursa Kebap Evi ‘nin Ortadoğu’ya açılan kapısı olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ni belirledik. Dubai ve Abu Dhabi’yi kendimize ayırdık. Ortadoğu’ya açılımı buralardan sağlayacağız. Kuveyt, Katar, Bahreyn. Mısır gibi ülkelere Abu Dhabi’deki depodan ürün ve sevkiyatlar gerçekleştireceğiz, ancak ürünlerimiz yerli üretim olacak ve bu topraklarda üretilip oraya gidecek” ifadelerini kullandı.

Antalya’da hedef 10 şube

Türkiye’nin turizm cenneti Antalya’ da hem Antalya’ya hem Akdeniz Bölgesi’ne yönelik yatırım planlarını paylaşan Helvacı “Ekonomik çalkantıların olduğu dönemde bile yara almadan büyümeye devam ettik ve Türkiye’nin hızlı büyüyen restoran zinciri olmayı başardık. Antalya bizim hedefe koyduğumuz bir şehirdi ancak geç kaldığımız bir yer oldu. Bize göre Antalya Türkiye’nin ikinci başkenti olabilecek ve dünyanın dört bir yanından insanların ziyaret ettiği çok önemli bir yer.Antalya’da ilk şubemizi Mall of Antalya’da açtık, Land Of Legends ve Alanya şubeleriyle büyümeye devam ettik. Buranın yatırım potansiyeli çok güçlü ve yatırımcının yüzü hep gülüyor. Biz de marka olarak şubelerimizle büyüyor ve bu yatırım potansiyelinden pay almak isteyen iş ortaklarımız için talepleri değerlendiriyoruz. Buraya yönelik yatırım çalışmalarımıza hız kattık. Burada şube açmak aynı zamanda global marka olmak için de bir kapı, Dünyanın her yerinden on binlerce turist geliyor. Şimdi yatırımcımızı bekliyoruz. Kısa sürede de umuyorum ki 10 şubeye ulaşacağız” ifadeleriyle yatırım planları yapan girişimcilere yeşil ışık yaktı.

Antalyalı yatırımcıya büyük fırsat

Sözlerine Antalya yatırımcısına müjdeler vererek devam eden Helvacı: “Antalya için şöyle bir karar alındı. Antalya’da Haziran ayına kadar şube açmak isteyen yatırımcılara büyük destek sunarak isim hakkı ve royalty bedelinde % 50 indirim yapıyoruz. Markamız, 150 bin TL olan isim hakkını 75 bin TL’ye yüzde 4 olan royalty bedelini de bir yıl süre ile yüzde 2’ye indirerek yatırımcılarına karlı bir başlangıç yapma imkanı sunacak.  Yatırımcı yüzde 15’e varan kar marjı ile 24-36 ay arasında yatırımını finanse edebilecek” diyerek yatırımcıları her noktada destekleyeceklerini de belirtti veAntalya’daki yatırımcılarına ciddi göz kırptı.

“Markamız Bursa yöresel lezzetlerini en şık haliyle ve ulaşılabilir fiyatlarla sunarak herkesi iskenderle buluşturuyor” diyen Helvacı: “Bizim için Antalya’da doğru yatırımcılarla büyümek çok önemli. Bursa Kebap Evi Türkiye’den dünyaya giden ve dünyada büyüyen bir marka olacak. Başarılı bir marka olarak büyüyoruz ve yatırımcının da güvenini boşa çıkarmıyoruz” şeklinde konuştu.

Üstün lezzet ödüllü tek iskender

Helvacı aldıkları lezzet ödülünden de bahsetti. Yaptıkları lezzetleri bir de yurtdışında denemek istediklerini ifade eden Helvacı: “Bursa Kebap Evi olarak Belçika’da her sene yapılan üstün lezzet ödülü yarışmasına katıldık. Bu yarışmaya dünyanın dört bir yanından gelen ünlü şefler ürünleriyle katılıyor. 3 sene evvel katıldığımız bu yarışmada üstün lezzet ödülüne iskenderde layık görülen ilk ve tek marka olduk. Biz bu yarışmada 2 yıldız aldık. 3 yıldız alamamamızın sebebi de Avrupa da yoğurt kültürünün olmamasıydı. O kültür ve damak tadı olmadığı için 2 yıldız da kaldık” diyerek Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (İTQİ) tarafından üstün lezzet ödülünü kazanmanın kendileri için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Vejetaryen misafirler içinde müjdeli haberler veren Helvacı: “Bizim sattığımız ürünler diyete ve vejetaryen misafirlerimize çok uygun değil ancak şuan ünlü şeflerimizden biri olan Ömür Akkor ile sebze ağırlıklı bir iskender üzerinde çalışıyoruz.  Bu iskenderin ekmeği kepekli, üzerindeki ette sebzelerden yapılacak. Biz bunun denemelerini gerçekleştirdik ve oldukça da lezzetli bir tat elde ettik. Ömür Akkor ise bu ürüne Osmanlı mutfağından bir isim düşünüyor” diye konuştu.

Şampiyonların destekçisi

Başarılı franchise sistemiyle ve yönetim anlayışıyla büyüyen ve dünyaya açılan restoran zinciri, tecrübe ve kazanımlarını da başarılı isimlere destek olarak paylaşıyor. Marka olarak sosyal sorumluluk projelerinin kendileri için önem arz ettiğini ifade eden Helvacı: “ 2019 için bir sosyal sorumluluk projesi üstlenmek istedik. Türkiye’nin zor zamanlardan geçtiği bu günlerde insanlara güzel haberler verelim dedik. Türkiye’de kazandığımız için Türkiye’de harcayalım ve Türk insanına yatırım yapalım istedik. Karnaval Marka Ajansı ile kafa kafaya vererek bu konuda ne yapabiliriz diye araştırdık. Bu sırada Eskişehir’de dünya yüzme şampiyonu olan Sümeyye Boyacı ile yolumuz kesişti. Sümeyye 15 yaşında ve ciddi başarıları olan bir kızımız. Ne yazık ki kendisi ve ailesiyle görüştüğümüzde sadece federasyonun desteğiyle bir şeyler yapmaya çalıştıklarını ve bu konuda pek destek almadıklarını gördük. Bu işi de biz üstlenmeye karar verdik. Federasyonun götürmediği yarışlardaki masraflarını üstlendik ve 1 yıl boyunca Sümeyye Boyacı’nın ana sponsoru olduk. Sümeyye geçen hafta Aksaray’da çıktığı yarışta da yüzümüzü kara çıkarmadı ve birinci oldu. Nisan ayında da Amerika’da bir yarışması olacak ve inşallah Amerika’dan da güzel sonuçlar elde ederek dönecek” diyerek bu sponsorluğun kendilerini oldukça heyecanlandırdığını aktardı.

Helvacı sözlerini ise şöyle sürdürdü: “Sümeyye ile yaptığımız görüşmelerde Sümeyye’yi tüm Türkiye’nin daha yakından tanıması gerektiğine karar verdik. Sümeyye gibi başarılı bir kızımızın insanlarla bir araya gelerek onlara dokunması gerektiğini de düşündük. Sümeyye ile birlikte 3 il belirleyerek burada minder oturumları dediğimiz söyleşiler gerçekleştirme kararı aldık. Bu oturumlarda Sümeyye’nin yaşıtları ile bir araya gelerek onlara örnek teşkil etmesini sağlayacağız. Bu söyleşilerden ilki Gaziantep’te önümüzdeki ay gerçekleşecek. 2. şehir olarak ise İzmir’i belirledik ve 3. şehir olarak ta Antalya’yı düşünüyoruz”

Müşteriye dokunan bir marka

Bunun yanı sıra yakın zamanda bir hikaye yarışması da düzenlediklerini dile getiren Helvacı, interaktif bir marka anlayışı içerisinde olduklarını da aktardı. Tüketicinin bu anlamda markaya katılımının da kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren Helvacı: “Bursa Kebap Evi bunu ciddi anlamda gerçekleştiriyor. Yakın zamanda bir hikaye yarışması gerçekleştirdik. 7-14 yaş arasındaki çocukların katılımına açık olan bu yarışmamıza 2 binden fazla başvuru oldu. Bu yarışmada sadece dereceye girenlere değil aynı zamanda yarışmaya katılan tüm çocuklara aileleriyle beraber bir yıl boyunca kullanabilecekleri bir yemek hediye çeki de verildi. Bu yarışmada bizlere çok güzel hikayeler geldi. Birinci olan kızımız 12 yaşında, görme engelliydi ve yarışmaya kendi hayat hikayesini yazarak katılmıştı.” dedi.

Şuan için de bir bomerang yarışması düzenlediklerini anlatan Helvacı: “Bizler müşterilerimize dokunmak istiyoruz. Müşterilerimiz burayı sadece yemek yiyip karnını doyuracakları bir yer olarak görmesin, markayı sahiplensin de istiyoruz. Şu an Sevgililer Günü için bir bomerang yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmada ilk 3’e giren arkadaşlarımıza bazı hediyelerimiz olacak. Birinci arkadaşa Afyon’da tatil, ikinciye helikopter turu ve üçüncüye de hediye çeki vereceğiz. Bu gibi kampanyalarla müşterilerimizle olan bağımızı artırmaya çalışıyoruz” diyerek müşteri geri dönüşlerinin de kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti.

Ceylan YAŞAR

105 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.