Hoşgeldiniz  

Dülgeroğlu: “31 Mart Hizmet Seçimi”

admin | 09 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, aynı gün içerisinde 3 tane açık hava toplantısı yaparak vatandaşlara ulaştı. Dülgeroğlu, 31 Mart’ta yapılacak seçimin Finike’ye hizmet getirecek bir ekibin seçimi olduğunu ifade etti.

Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmalarına ara vermeden  devam ediyor. Dülgeroğlu, sabah saatlerinde Hasyurt Mahallesi’nde esnafları gezerek hayırlı işler  temennisinde bulunduktan sonra, Hasyurt, Turunçova ve Yeşilyurt Mahalleleri’nde  açık hava toplantısı yaparak vatandaşlarla buluştu. Nail Dülgeroğlu’nun Hasyurt’ta düzenlediği açık hava toplantısına MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başgan, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, MHP Finike İlçe Başkanı Hakan Türksoy Akpınar, AK Parti Finike İlçe Başkanı Osman Aladağ ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

“İsteklere kayıtsız kalmadım ve aday oldum”

2014 seçimlerinde büyükşehir kanunun çıktığını ifade eden Nail Dülgeroğlu, büyükşehir kanunun 4 belediyeyi mahalleye dönüştürdüğünü söyledi. Aynı zamanda kanunun 16 köyü mahalle statüsüne kavuşturduğuna işaret eden Dülgeroğlu, “Bize Finike’de yapılacak doğru düzgün bir iş kalmamıştı. Turunçovalısı, Hasyurtlusu 16 tane köydeki vatandaşlarımız, ‘Usta Finike’ye çok şey yaptın. Allah senden razı olsun. Gel biraz da bize hizmet et’ dedi. İsteklere kayıtsız kalmadım ve aday oldum. Ama demokrasilerin vazgeçilmez unsurları siyasi partiler elbette aday çıkaracaklardı ve çıkardılar. Ondan sonra Finike’de yaşayan insanlar bana, ‘5 sene dinlen’ dediler. Bizde şimdi 5 sene dinlendik. Artık ustanın iş yapma zamanı geldi. Herkes hizmete susamıştı, herkesin umudu olmuştuk. Herkes, ‘Nail Baba gel, fakirin umudu gel’ dediler. Ben bu isteklere kayıtsız kalmadım” dedi.

“Ben Finike’yi karış karış, ev ev biliyorum”

Yeniden hizmet için yola çıktıklarını ifade eden Dülgeroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“‘Finike’yi şahlandıracağız’ dedik. Biz bunları yaparken kolları sıvadık ama 5 yıllık dönemde boş durmadık. Ayşe Teyze’nin sokağından, Hüseyin Amca’nın garip evine kadar gezdik. Sokak sokak gezdik ve sorunları öğrendik. Ben Finike’yi karış karış, ev ev biliyordum. Büyükşehirle birleşince her yerin sorunlarını öğrendim. Bu bilgi bende vardı. 31 Mart’ta Nail Dülgeroğlu ve ekibini iş başına getirtirseniz sorunlar hallolacak. ‘Usta her şeyi yapar’ derken bana biraz da zaman tanıyacaksınız. Ben sizden 3 ay 10 gün izin istiyorum. Mevcut belediyenin sorunları ve borçları var. Bütün sorunları birer birer 5 yıllık program koyacağız.”

“Herkesin babası olacağız”

Dülgeroğlu, Hasyurt Tarım Fuarı’nın uluslararası boyuta taşınacağının da müjdesini verdi. Dülgeroğlu, “Sadece Hasyurt Tarım Fuarı mı? Esnaf arkadaşlarımızı dolaştım. Aslında işlerimiz o kadar iyi değil, ben bunu biliyorum. Bunun da nedeni, Hasyurt ticaret merkezi olmadığı için. Hasyurt’a bir tane iş merkezi yakışıyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz herkesin babası olacağız. Onlara buradan söz veriyorum, en küçük isteklerine bile başımın tacı yapacağım” şeklinde konuştu.

Dülgeroğlu, Hasyurt’a çok amaçlı salon kazandırılacağının da müjdesini verdi.

“üstüne bir yorgan atarlar, ‘mışıl mışıl uyu’ derler”

Cumhur İttifakı’nın MHP Finike Belediye Başkan adayı Nail Dülgeroğlu, Hasyurt’taki konuşmasını şöyle noktaladı:

“Hiçbir zaman yola çıktıklarımızı, yolda bulduklarımıza değişmedik. Biz böyle düşünürken siyasi partiler adaylarını çıkardı. Finike’de 6 tane aday var. Formalitenin dışında itelemeyle, kakalamayla, aday çıkardılar. Gönülsüz de olsa Mustafa Geyikçi kardeşimizi Millet İttifakı adayı olarak çıkardılar. Şimdi bu arkadaşımızda 20 yıldır belediye meclis üyeliği yaptı. Son 4 ayda başkan adaylığına kondu.  Belediye başkanlığı gönül işidir. Gönülsüz işte başarılı olmak mümkün müdür? Sormazlar mı adama, ‘sen 20 yıldır bu işi yapıyorsun. Sorunlar hakkında bir önerge verdin mi? Kendi köyüne bir çeşme yaptırdın mı? Bir cami yapımında tuğla koydurdun mu?’ sen kalktın şimdi bazı güçlerin itelemesiyle başkan adayı oldun. Kusura bakma Geyikçi, bu millet seni sandığa gömecek Sormazlar mı adama, ‘Sen bunca yıl belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyeliği yaptın. Çakılan çiviyi bırak, yapılan yanlışlara karşı verilmiş bir tane önergen veya şerhin yok.  Şimdi geliyorsun bazı güçlerin zorlamasıyla, maddi olarak desteklemesiyle başkan adayı oldun.”

Cumhur İttifakı’nda asla ayrılmadıklarını bildiren MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, ‘Bu ilçe benim, diğer ilçe değil’ diyerek ayrım yapmadıklarını ifade etti. Başkan, “Biz ittifakımızda AK Partili kardeşlerimizle kucaklaşacağız, 31 Mart akşamı Rabbimize şükredeceğiz” dedi.

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, 31 Mart’ta helal oylarla, hizmetin ustası Nail Dülgeroğlu’nun başkan olacağını söyledi. Cumhur İttifakı kapsamında seçime gidildiğini ifade eden Aksoy, “Cumhur İttifakı kirli ittifaklarla ortaya çıkmamıştır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile Devlet Bahçeli’nin iradesiyle ortaya konulmuştur. Bu ittifakın önemli olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Değişik siyasi partiden arkadaşlarımız olabilir, saygı duyuyoruz. Ama Finike’ye güzel hizmetler getirecek olan Nail Başkan için oy istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Turunçova ve Yeşilyurt’ta sıcak karşılama”

Konuşmaların ardından Hasyurt Seçim İrtibat Bürosu, dualarla açıldı. Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, daha sonra Turunçova Kum Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek konuşma gerçekleştirdi. 300 parsel ve diğer sorunlara değinen Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, günün son programında ise akşam saatlerinde Yeşilyurt Mahallesi’nde açık hava toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Soğuk havaya rağmen yüzlerce insanın katılım gösterdiği toplantıda çalan seçim müzikleriyle hem vatandaşlar hemde başkan adayı Dülgeroğlu birlikte oynadılar.

Sorunları bildiğini iddia ederek vatandaşların karşısına çıkan Millet İttifakı Adayı’nın açık hava toplantısı yapamadığını belirten Dülgeroğlu, “Benim bu 5’inci açık hava toplantım. Bundan sonra da devam edecek.Bir kere de sen açık hava toplantısı yap diyorum. Gel millete ne yapacaksın bir anlat. Nasıl yapacaksın bir ,anlat nereden icazet aldın bir anlat. Emir aldığı yerleri biliyorsunuz. Dağlara doğru giderseniz anlarsınız. Herhangi bir meslek grubundan, nereden olursanız olun, bir işi severek yapacaksınız. Belediyecilik gönül işidir. Bu arkadaş 10 sene belediye meclis üyeliği, İl genel meclis üyeliği yaptı. Geçenler de memleketi Yazır’a gittim, bir çeşme yaptırmamış. Şimdi çıkmış birilerinin emriyle, kaktırmasıyla aday olmuş” dedi.

“Senden belediye başkanı olmaz”

Devlet işlerinin devlet gücüyle çözüleceğini aktaran MHP Finike Belediye Başkan Adayı Dülgeroğlu, “Allah’ın izniyle sizlerin gülen yüzleriyle biz Finike’nin sorunlarını çözmeye talibiz. Sayın Geyikçi sana bir şey diyeyim, biz yola çıktıklarımızı, yolda bulduklarımızla değişmedik. Biz kimle yola çıktıysak onunla yola devam ediyoruz. Sen ne yaptın. Beni istemeyip de seni isteyen ilçe başkanını ilk başta sattın, satmadın mı? İşte farkımız bu. Biz yola çıktıklarımızla yola devam ediyoruz. Ekip sağlam arkamızda. Her birimizde hizmet sevdası yüreklerinde kavrulmuş, sen ise seni aday eden insanı ‘sen bize zarar veriyorsun’ diyerek yolda bıraktın. Olmaz Mustafa Geyikçi, senden belediye başkanı olmaz. Onun için 31 Mart çok önemli. Bu genel seçim değil, bu seçim Finike’ye hizmet getirecek bir ekip seçimi. Nail Dülgeroğlu ve ekibini 31 Mart’ta göreve getireceğiz. Usta göreve ekibiyle beraber gelecek. Peygamber efendimiz, ‘işi ehline verin’ demiş. Size hizmet sevdasıyla yüreği kavrulan Dülgeroğlu ve ekibi var, bir de birilerinin adamı, birilerinden emir almış belediye başkan adayı var. Sonrasında önceki gibi Ah elim kırılsa demek de sizi kurtarmaz. Onun için 31 mart çok önemi” ifadelerine yer vererek konuşmasını tamamladı.

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.