Hoşgeldiniz  

DP Kaş’ta şaha kalktı

admin | 10 Şubat 2019 | Tüm Manşetler A- A+

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Kaş’ta adeta siyasi deprem yaşanıyor. Yılların tecrübeli siyasetçisi AK Parti meclis üyesi Erol Demirhan Demokrat Parti (DP) Kaş Belediye başkan adayı oldu.

Demirhan ile birlikte AK Parti’den meclis üyesi olan Hasan Nusret Baysal, Şükrü Koçak, Mehmlet Eriş ve İbrahim Nişancı ile birlikte İYİ Parti meclis üyesi olan Mustafa Özen de Demokrat Parti’ye geçti. Meclis üyelerinin yanısıra İYİ Parti Kaş ilçe eski başkanı Ahmet İrbeş’e rozetlerini DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal taktı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, programa telefonla katılarak hayırlı olsun dileklerini iletti.

Bu isimlerin yanısıra Kaş eski belediye başkanlarından Ali Koçak, Mehmet Kesten, Yusuf Aydemir, Ahmet Yılmaz, Mehmet Güzeloğlu, Kazım Abukan, İrfan İrbeş, Fuat Ekizoğlu, Fahri Tokgöl, Mutlu Koçak, Abdullah Hamarat ve İrfan Hamarat’a de Demokrat Parti rozeti takıldı.

DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “Bugün burada Kaş belediye başkan adayımızı değil belediye başkanımızı açıklıyoruz. Başkan adayımız Erol Demirhan 1984 yılında muhtar seçildi ve 8 yıl Ova muhtarlığı yaptı. 1992 yılında Ova’nın belediye statüsü kazanmasının ardından 1992 yılında Doğru Yol Partisi’nden Ova Belediye Başkanı seçildi. 17 yıl aralıksız olarak Ova Belediye Başkanlığı yapmıştır. 2014 Yılından beri Büyükşehir ve Kaş Belediye meclis üyesi olan Demirhan bugün arkadaşları ile birlikte yarım bıraktıkları işi tamamlamak üzere Demokrat Parti saflarına katılmıştır” dedi.

“Demokrat Parti Türk siyasi tarihinde önemli bir yere sahiptir ve hiçbir güç bunu tarih sayfalarından silemeyecektir” diyen Kartal, “Şunu açıkça söyleyebilirim ki emaneten verdiğimiz belediyeleri yeniden alacak ve şahlanan kırat ile birlikte aldığımız ilçeleri de hizmetlerimizle şahlandıracağız.Demokrat parti bir yeminin adıdır ve Demokrat Parti kararlılıktır, azimdir, şandır. Demokrat Parti, hakkın teslimiyeti, haklının muzafferiyetidir. Demokrat Parti sineyi millettir. Demokrat Parti Milletin ta kendisidir. Şimdi yeni bir eşikteyiz. Demokratlara uyku yok. Gece demeden gündüz demeden çalışacak ve Antalyamızı Demokrat Parti iktidarı ile yeniden tanıştıracağız” ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti rozetini takılan ve Kaş Belediye başkan adayı olarak açıklanan Erol Demirhan ise “Yuvamıza tekrar döndüğümüz için mutluyuz. Bu partiye bir gönül borcumuz var. Kaş halkına bir vefa borcumuz var. İnşallah 31 Mart’tan itibaren yapacağımız hizmetler ile birlikte borcumuzu Kaş halkına ödeyeceğiz. Bugüne kadar hiçbir zaman hiçbir işimizi yarım bırakmadık, bugün kaldığımız yerden hizmetlerimize devam etme adına ilk adımımızı atıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu kapsamda kutlu bir davanın bayraktarlığını yapan sayın Genel başkanımız Gültekin Uysal beye de teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

 

211 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.