Hoşgeldiniz  

Devrim şehitlerinin mirasçılarınız

admin | 24 Ocak 2019 | Yerel Haberler A- A+

 

24 Ocak- 31 Ocak tarihleri arası devrim şehitleri haftasıdır. Kubilay’dan Uğur Mumcu’ya, Gaffar Okan’a Muammer Aksoy’a ,Eşref Bitlis’e Turan Dursun’a Bahriye Üçok  ve diğer devrim şehitlerimizi saygıyla  anıyoruz. Cumhuriyet ve demokrasi şehitlerimiz, gericiliği ve emperyalizmin ülkemizdeki oyunlarını ortaya koyduğu için katledilen aydınlarımızdır. Ancak bizlerin gözünde 15 Temmuz’da  ve bölücü terörün katlettiği tüm şehitlerimizde devrim şehidi olarak değerlendiriyoruz. Fethi Sekin , Ömer Halisdemir, ve Aybüke öğretmende bizlerin gözünde devrim şehididir.

Vatan Partisinin varlık sebebi  emperyalizmle ve gericilik, bölücülükle mücadeledir. Buradan bir kez daha söz veriyoruz. Onların özlediği tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiye’yi kurmak boynumuzun borcudur. Kemalist devrimi tamamlayacağız. “Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Mensuplar Memleketi  Olamaz” anlayışı bizim anlayışımızdır.

KATİL  AMERİKAN EMPERYALİZMİ

Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Turan Dursun  Türkiye komşularıyla dost olmasın diye ABD emperyalizmi tarafından katledilmiştir. İran’la Türkiye düşman olsun diye Madımak da Canlarımız yakılmıştır. Eşref Bitlis ve Gaffar Okkan Türk’le Kürdün birliğinin formülü bulduklarından öldürülmüşlerdir. Uğur Mumcu, Kürt Dosyası kitabında ve yazılarında ikinci İsrail planını deşifre ettiği için öldürüldü. Necip Hablemitoğlu ve Mustafa Yücel Özbilgin FETÖ çetesinin faaliyetlerine engel olduklarından katledilmişlerdir. Bu liste daha da uzatılabilir.  Evet bu cinayetlerdeki eller hep farklı gibi görülmekle birlikte esas katil Türkiye’yi bölmek parçalamak isteyen, Cumhuriyet devriminin kazanımları yok etmek için uğraşan emperyalizm ve onların taşeronları bu cinayetleri işlemiştir. Katili tanıyoruz. Katil Amerikan Emperyalizmdir. Bu gün de Türk ordusu Amerika ile savaşıyor. Suriye’nin kuzeyinde Amerika’nın kara gücüm dediği PKK ile savaşıyor.

CUMHURİYET DEVRİMİ KAZANACAK

Ülkemizde herkes artık reçeteyi keşfediyor, reçete Atatürk devrimlerine sahip çıkmaktan ve üreten Türkiye’yi kurmaktan geçiyor. Ülkemizin Vatan Savaşı verdiği koşullarda, gericiliğe ve bölücülüğe karşı  Atatürk devrimleri tek çıkış yoludur. PKK ve FETÖ ile işbirliği yapanlar ve komşularımıza düşmanlık politikası izleyenlerin kaybedeceği bir döneme girdik. Amerika yenilmiştir. Devrimci aydınlarımızı artık katledemeyecek onu ve ona bel bağlayan Amerika’dan daha çok Amerikancılar kaybedecekler, ortada kalacaklar. Devrim şehitlerimizin programı yürürlüğe girmiştir. O program tam bağımsız Türkiye programıdır. Üreten Türkiye programıdır. Komşularla dostluk kuran programdır. O programın sahibi de   Vatan Partisidir. Devrim şehitlerimizin özlediği bir ülkeyi kurmak için, Vatan Partisi olarak söz veriyoruz. Onların aydınlığı yolumuzu aydınlatıyor.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ… YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE KAHROLSUN AMERİKAN EMPERYALİZMİ

123 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.