Hoşgeldiniz  

“Çanakkale Ruhu Antalya’da”

admin | 16 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Tarih ve Sosyal Bilgiler Bölümlerinin organizasyonuyla gerçekleştirilen sergi ile Çanakkale Savaşı’ndan günümüze kalabilmiş orijinal harp malzemeleri, savaşta yer alan askerlere ait kişisel objeler ve savaşa ait görseller öğrencilerle buluştu.

Antalya Lisesi Müdürü Bekir Motor, İnönü Ortaokulu Müdürü Halil Göğüş,  Dilşad Refizade Anaokulu Müdürü Özlem Çetiner,   Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Ali Dursun ve ilkokul Okul Aile Birliği Başkanı Sena Şahin’inde katıldığı açılış programında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin Çanakkale’de yazılan destanı öğrenebilmeleri ve bu ülkenin hangi şartlarda kurulduğunun farkında olmaları amaçlanıyor. Sergide 20 pano, 20 vitrin, 1 abide maketi ve 1 Nusrat Mayın Gemisi maketi ile birlikte 10 bine yakın eser bulunuyor. Sergi, Mektebim öğrencilerine, velilere ve serginin bulunduğu kampüsüse ulaşabilecek tüm devlet ve özel okulların öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerine ücretsiz.

Eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürürken müfredata ek olarak kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerin bilgi ve deneyimlerinin artırılmasını hedefleyen Mektebim, Çanakkale ruhunu yaşatmak üzere hazırlanmış olan bu sergiyi bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyor. 1915’de çeşitli etnik kökene ve inanç gruplarına mensup askerlerin birlik ve beraberlik içinde, vatan savunması için nasıl omuz omuza savaştıklarını bir kez daha gözler önüne seren bu sergi ile öğrencilere milli ve manevi değerler, vatan sevgisi, birlik ve beraberlik duygusu aşılanıyor.

Aydın Çevik

 

106 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.