Hoşgeldiniz  

Bu bir sevda hareketidir

admin | 28 Şubat 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Saadet Partisi Korkuteli’nde yeni bir seçim ofisi açtı. Açılışta konuşan Saadet Partisi Korkuteli Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Ali İrban “kimsesizlerin kimsesi olmaya geliyoruz” dedi.

Açılışa vatandaşlarda yoğun katılım gösterdi. İlk olarak kürsüye gelen Saadet Partisi Korkuteli Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Ali İrban durdurak bilmeden çalıştıklarını dile getirdi. İrban; “Seçime az bir süre kaldı. İnşallah sıkmadık el ve gönlünü almadığımız Korkuteli’li kalmayacak” ifadelerini kullandı.

İrban sözlerini ise şöyle sürdürdü;“Sizler bizi biliyorsunuz, biz de sizi iyi tanıyoruz. Avdan’ın kömürlüğünü, Korkuteli’nin Doğuş Yolu’nu bilmezsen burada yerel idarecilik yapamazsın. Biz kimseyi ötekileştirmiyoruz ve partizanlık yapmıyoruz.”

Hizmet etme aşkıyla bu yola çıktıklarını sözlerine ekleyen İrban açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Şu ana kadar yapılan hizmetleri aklınıza getirmenizi istiyorum. Son 4.5 senede yapılan asfaltı biz sadece 2.5 ayda yaptık ve bu hizmeti Korkuteli’nin 58 mahallesinde birden gerçekleştirdik. Bu işin uzmanları bilir. Bu asfalt iki kat dökülür. Korkuteli’ne o kadar sıcak asfalt döktük ki birileri de yapılanları kötülüyor, bunlara bahane arıyor. Asfaltı tanımadıkları için asfaltın deforme olduğunu söylüyorlar. Bu asfaltın 2. katı olduğunu bilmiyorlar ancak öğrenecekler. Bu asfaltlar kaymak gibi olacak. Bunun dışında son 4.5 senede yapılan parke taşı çalışmalarının 3 katını son 8 ayda bitirdik. Korkuteli tarihinde bir ilke de imza ettik. Korkuteli tarihinin en büyük sıcak asfalt çalışmasını biz yapıyoruz ve bu çalışmaların neredeyse yarısını tamamladık. Daha da fazlasını yapmak için çalışmaya devam ediyoruz”

İrban Korkuteli’ndeki 40 yıllık içme suyu borularını değiştirdiklerini ve enerji nakil hatlarını yeraltına aldıklarını da belirtti. İrban; “Bu çalışmaları ASAT ve CLK ile gerçekleştirdik. Seçim var diye heryeri asfalta boğalım demedik. Bu yatırımlar sizlerin vergileri ile yapılıyor. O yüzden de bir seferde ve doğru düzgün yapalım dedik. Korkuteli’ni yapboz tahtasına döndürmek istemedik. Modern ve çağdaş bir şehircilik anlayışı ile hareket ederek yaptığımız her sıcak asfaltın bir de kaldırımını yaptık” ifadelerini kullandı.

İrban yıllardır görev yaptığını da vurguladı ve “Sadece seçim zamanı geldiğinde sizlerin yanında olanlardan değiliz. Biz Korkuteli’nde doğduk ve Korkuteli’nde büyüdük. Biz bu meydanlara bugün gelmedik” şeklinde konuştu.

Yapacakları projelere de değinen İrban; “Tabiî ki pek çok projemiz var ancak bu projeler bir haftada veya 10 günde oluşturulan projeler değil. Aylar öncesinden çalışmaya başladık ve bu projeleri ortaya çıkardık” dedikten sonra yapacağı projeleri anlattı.

İrban; “Korkuteli’nin en büyük sorunlarından birisinin canlı hayvan pazarı yeri olduğunu gördük. Korkuteli Antalya’nın en çok hayvan familyasına sahip olan ilçesi ancak ne yazık ki böyle bir hayvan pazarımız yok. Halkımızdan böyle bir talep var. Yıllarca ne elektriği ne de suyu olmayan bir mekan kullanıma sunulmuş. Biz bunun projesini aylar öncesinden çizdik. İmar planımıza göre şuan ki hayvan pazarının mevcut yerini kullanacağız. Hayvan pazarını dağın tepesine kurmamız söz konusu değil ” dedi.

Göz boyamak için gelmedik

Göz boyamak için değil uygulamak için proje çizdiğini de belirten İbran; “Ben kendim de mimarım. Göz boyamak için projeler yapan ve 3 boyutlu maketler kullanan kişilerden değilim. Uygulama projesi olmadıkça ve yer sorunu çözülmedikçe bu projeler yapılamaz” dedi ve ekledi; “Biz bu projeleri bitirdik. Birileri bizim söylediklerimizi tekrar ediyor. Öncülük edebildiysek ne mutlu. Demek ki birleri bizi izliyor.”

İrban “geçmişine sahip çıkmayan geleceğine de sahip çıkamaz” diyerek 2019 yılını da “Şehzade Korkut Yılı” ilan edeceklerini belirtti.

Gençleri de düşündük

Projelerini tasarlarken gençleri de düşündüğünü vurgulayan İrban sözlerine şöyle devam etti: “Gençlerimizin özellikle haftasonları ne yapalım nerelere gidelim dediklerini çok iyi biliyorum. Korkuteli’ne yaz kış kullanılabilecek içerisinde kafelerin, spor salonlarının ve sinemaların bulunduğu bir yarı olimpik yüzme havuzu yaptıracağız. Yıllarca seçim beyannamelerinde buralara hizmet sözü verenler atıp tuttular. Biz ayakları yere basan ve Korkuteli’nin önceliklerine yer veren projelerle yola çıkacağız. Projelerimiz hazır ilerleyen günlerde de bunları sizlere tanıtacağız. Seçim zamanı söz verip oy alarak 5 sene boyunca oturanlardan olmayacağız. 5 yıl kısa bir süre ve çabuk geçiyor. “

Ayakları yere basan projelerle geliyoruz

İrban geçen seçimde sözü verilen 26 tane projeden yalnızca bir tanesinin gerçekleştiğini de aktardı. İrban; “Bu projelerden sadece Esentepe’de ki mesire alanı yapılmış. Göreve geldiğimizde projenin yalnızca yüzde 60’ı tamamlanmıştı. Projenin 450 bin liralık borcunu ödeyerek devamını getirdik. Sayfalarca proje yazmak sorun değil. Bizim yazdığımız projeler “Korkuteli’ne bu yıllardır neden yapılmadı?” diyeceğiniz projeler olacak” diyerek herkese hitap edecek projeler ürettikleri bilgisini paylaştı.

“Korkuteli’nin çevre yollarından geçen insanlar Korkuteli’ni büyük bir köy gibi görüyor” diyen İrban bu algıyı yıkacaklarını söyledi. Korkuteli’nin imar sorununu da çözeceklerini ifade eden İrban: “Kargacıklı dostlarımın da imar sorununu çözüyoruz. 2 yıldır bu sorunla uğraşıyorduk. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ve önümüzdeki aylarda sorunu çözeceğiz. Çevreyollarımızı Antalya’nın Aspendos Bulvarı gibi ticari sahalara çevireceğiz. Korkuteli çağdaş bir şehir görünümüne kavuşacak”

Doğalgaz müjdesi

İrban Korkuteli’ne doğalgaz geleceğinin de müjdesini verdi; “Yıllarca Ankara yollarını aşındırdık. Dışişleri bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun da büyük gayretleri oldu. Normalde nüfusu 50 bin altı olan yerlere doğalgaz gelmiyor ve ne yazık ki Korkuteli merkezin de nüfusu 50 binin altında. Geçmişteki yerel yöneticiler de bu konuda bir girişimde bulunmamış. Bunu aşabilmek için 2016’ da bir bakanlar kurulu kararı çıkarıldı ve böylelikle ilçemize doğalgaz gelmesinin de önü açıldı. 2017 Mart ayında da Antalya’nın 5 ilçesine doğalgaz gelebileceği söylendi. Bu iller arasında Korkuteli’de var. Birileri bu belediyenin işi değil diyordu. Şimdi de doğalgazı biz getireceğiz diyorlar. Ben meclis üyesiyken bu konuda gayret gösterdim ve göstermeye de devam edeceğim.”

Kimsesizlerin kimsesi olacağız

İrban herkesi kucaklayacaklarını da söyledi. İrban; “Kimsesizlerin kimsesi olmaya geliyoruz. Annelerimiz, babalarımız ve bakıma muhtaç herkesin derdiyle dertleneceğiz. Biz sol elin verdiğini sağ el bilmeyecek anlayışındayız. Binlerce ihtiyaç sahibine ulaştık ancak bunları afişe etmedik. Bu şehri yönetmeye talip olduk. Bakıma muhtaç olan da aç olan da bizim sorumluluğumuzdadır” dedi.

Hem park hem trafik sorununu çözüyoruz

İrban Korkuteli’ne getirdikleri parkometre sistemine de değindi; “amacımız para falan kazanmak değil. Küçük bir dokunuş olmasına rağmen oranın park sorununu çözdük. Emniyet müdürümüz de bizi bu konuda tebrik etti, teşekkürlerini sundu. Basit bir parkometre sistemiyle trafiği de hafiflettik.”

Korkuteli’ndeki otopark sorununa da kalıcı çözüm bulacaklarını sözlerine ekleyen İrban; “İsmail Küçükkaraca Parkı’nın altına otopark yapacağız. Buranın altına 2 veya 3 katlı bir kapalı otopark yaparak üzerini de park olarak düzenleyeceğiz”

Takdir halkındır

“Korkuteli bizim. Başka bir Korkuteli yok” diyen İrban dostluk ve kardeşlik vurgusu da yaptı. Savaşa değil seçime gittiklerini belirten İrban takdiri halka bırakmak gerektiğini de belirtti. İrban; “ Korkuteli’ne yıllarca yapılmayan hizmeti 8 ayda yaptık. Allah nasip ederse daha da fazlasını yapacağız. Biz bilgimize, tecrübemize ve ekibimize güveniyoruz. Bu bir sevda hareketidir. Siyasi ayrım yapmadan ve ötekileştirmeden çıktığımız bu yolda kazanan Korkuteli olacak” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Hiçbir ittifakın içinde değiliz

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen ise bu seçimin çok önemli olduğunu ifade etti. Düzen; “31 Mart’a 32 gün gibi çok az bir süre kaldı. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmeye mecburuz. Antalya’da 19 ilçe ve büyükşehir olmak üzere 20 seçim bölgesinde ve Türkiye’de de toplam 1389 seçim bölgesinin tamamında seçime giren tek parti Saadet Partisidir. Saadet Partisi kendi adaylarıyla, kendi logosuyla ve kendi partisiyle seçime girmektedir. Dolayısıyla bir ittifakın içinde değildir. Zillet ittifakı, illet ittifakı, şirret ittifakı diye adlandırılan hiçbir oluşum içinde yer almamaktadır” diye konuştu.

Türkiye Korkuteli’ni konuşacak

“Saadet Partisi bu ülkenin mecburi istikametidir. Tünelin sonundaki ışık Saadet partisidir. 1989 da başlayan efsane belediyecilik hizmeti devam edecek. Yıllardır Korkuteli’ne yapılmayan hizmeti 8 ayda yapan Hasan Ali İrban başkanımız Türkiye’nin en popüler belediyesinin başkanı olacaktır. Türkiye Korkuteli’ni ve Hasan Ali İrban’ı konuşacaktır” diyen Düzen kazanmaya dair olan inançlarının tam olduğunu söyledi.

Düzen; “Kimseyle kavga edecek vaktimiz yoktur. Saadet Partisi’nin herkese yetecek sevgisi vardır. Sağcısıyla, solcusuyla, alevisiyle, sünnisiyle, Türküyle ve Kürdüyle herkese yetecek kadar sevgisi bünyemizde taşıyoruz. Partizancılığı reddediyoruz. Korkuteli’ni hep beraber yöneteceğiz. Herkese hizmet edeceğiz” diyerek Korkuteli’ne en iyi hizmetleri kendilerinin yapacağını belirtti.

Kimseyi ayrıştırıp ötekileştirmeyeceklerini vurgulayan Düzen; “Herkesi kucaklamak mecburiyetindeyiz. İnsanımıza hizmet için yola çıktık” diye konuştu.

Belediyemizin kapısı 24 saat açıktır

Daha sonra konuşan Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen; “Seçim ofisimizin kapısı otomatik açılıyor ancak belediyemizin kapısı 24 saat açık olacak. Milli görüşün temsilcisi Saadet Partisi yarım asırlık siyasetinde önce adalet sonra hizmet anlayışı ile Korkuteli’nde çığır açmıştır. Her şeyden önce gündemimizde Korkuteli var” dedi.

Adalet anlayışı ile yönetime geleceklerini dile getiren Çimen; “18 yılda ilçemize ve mahallemize gelmeyen hizmetleri başkanımız 8 ayda getirdi. Şimdi hep beraber çalışıp 31 Martta bayrağı dikeceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yeni seçim ofisi dualar eşliğinde açıldı.

Ceylan yaşar

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.