Hoşgeldiniz  

AÜ’nde Sağlık Turizmi Yöneticiliği Eğitimi Tamamlandı

admin | 15 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Turizmi ve Talassoterapi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (SATTMER) tarafından düzenlenen “Sağlık Turizmi Yöneticiliği Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayan kursiyerlerine sertifikaları takdim edildi.

Sağlık turizmine yönelik hizmet  veren işletmelerde görev alan ve alacak yöneticilerin bu işletmeleri daha verimli ve etkin yönetmelerinin sağlanmasının amaçlandığı sertifika programı kapsamında; Sağlık Turizmi Türleri ve Özellikleri, Türkiye’de Dünya’da Sağlık Turizmi Politikaları ve Uygulamaları, Sağlık Turizmi İşletmeleri Yönetimi, Sağlık Turizmi Pazarlaması, Akreditasyon ve Aracı Kurumlar, ve Sağlık Turizminde Bilgi Teknolojileri Kullanımı başlıklarında eğitimler verildi. Akdeniz Üniversitesi öğretim elemanları tarafından verilen 64 saat teorik ve 16 saat uygulamalı olmak üzere toplam 80 saatten oluşan eğitimler sonunda eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere “Sağlık Turizmi Yöneticiliği Sertifikası” verildi.

Merkez Müdürü Doç. Dr. Yıldırım Yılmaz konuyla ilgili; “Akdeniz Üniversitesi Sağlık Turizmi ve Talassoterapi Merkezi olarak düzenlediğimiz eğitimler, yürüttüğümüz araştırmalar ve projeler ile sağlık turizminin bölgemiz ve ülkemizde gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

101 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.