Hoşgeldiniz  

Antalyalı sendikacılar Ankara’da buluştu

admin | 04 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

 

Yıllarca Antalya’da birlikte işçi sınıfı adına mücadele eden TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı TES-İŞ Sendikası TİS’ten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Mevlüt Ünal, HABER-İŞ Sendikası Genel Sekreteri Hüseyin Özçoban, BELEDİYE-İŞ Sendikası Eğitim Basın Yayın Genel Sekreteri Kemal Çavuşoğlu ile TOLEYİS Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Cemalettin Kelten, Ankara’da buluşarak, mücadele yıllarını konuştular.

Antalya’dan Ankara’ya

Sendikalarının Genel Merkezlerinde görev almaları nedeniyle, mücadeleyi Antalya’dan Ankara’ya taşıyan Türk-İş’e bağlı Haber-İş Sendikası Genel Sekreteri Hüseyin Özçoban, Belediye-İş Sendikası Genel Sekreteri Kemal Çavuşoğlu ile Toleyis Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Cemalettin Kelten, Antalya da iken, TES-İŞ Şube Başkanlığı ile TÜRK-İŞ İl Temcilciliği görevlerini yürüten Hacı Mevlüt Ünal’ın Ankara’da Toplu İş Sözleşmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilmesi üzerine kendisini makamında ziyaret ettiler.

Antalya’daki sendikal mücadelenin konuşulduğu tebrik ziyareti devam ederken, geçmiş yıllarda Antalya’da iki dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan ve halen İyi Parti Antalya Milletvekilliği görevini yürüten Hasan Subaşı’nın da toplantıya dahil olmasıyla, Antalya’daki önemli çalışmalar gündeme taşındı.

Ziyarete gelen konuklara teşekkür eden TES-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hacı Mevlüt Ünal, her zaman Antalya’nın sendikal ve siyasal yaşamını yakından izlediklerini belirterek, şunları söyledi: “Sayın Milletvekilimiz Subaşı’nın Belediye Başkanlıkları döneminde zor şartlar altında Antalya’ya önemli yatırımlar yapıldı. Eserleri, Antalyalı hemşerilerimiz tarafından takdirle karşılanıyor. Özellikle çalışan işçi kardeşlerimizin sendikal tercihlerine saygı duyan vekilimizi, çalışanlar unutmamıştır. Üyelerimiz, her zaman vefalıdır.”

Ünal, Ankara’da bulunan diğer emek dostlarıyla da zaman zaman bir araya gelerek, çalışanların sorunlarını çözmek için ellerinden gelen tüm olanakları kullanacaklarını sözlerine ekledi.

BASIN BÜROSU

104 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.