Hoşgeldiniz  

AMEİFA’dan kaynaşma toplantısı

admin | 22 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Uzun yıllardır çeşitli nedenlerle tesis edilememiş olan Ortadoğu ülkelerinde yaşayan insanlarla Türk halkını kaynaştırmak ve dostluklarını pekiştirmek ve her iki bölge insanını kültürel ve ekonomik anlamda işbirliğini sağlamak adına faaliyetlerine devam eden AMEİFA üyeleri ilerleyen zamanlarda izlenecek yol haritasını çizmek için toplandı.

Dernek, ulusal ve uluslararası alanlarda ki sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi, bireysel temel hak ve özgürlüklerin kazanılması, özel ve engelli bireylerin, çocukların, gençlerin ve kadınların, yaşlıların, kimsesizlerin ve dezavantajlı kişilerin bireysel haklarının korunup kollanarak desteklenmesiyle ilgili çalışmalarına 2018 boyunca devam etmişti. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl içerisinde hem Antalya’ da hem de Türkiye’nin farklı şehirlerinde çeşitli ziyaretlerde bulunulmuştu.

Geçtiğimiz aylarda AMEİFA Yönetim Kurulu Başkanı M. Engin Vural önderliğinde gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında Antalya Bilim Üniversitesi ve Antalya Engelliler Sanatevi’ ne misafir olunmuştu. Dernek, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’ten de akademik anlamda destek sözü almıştı.

Dernek, 2019 yılında izlenecek yol haritasını çizmek için Antalya’da toplandı. Yönetim kurulu üyeleri ve ailelerinin bir araya geldiği kahvaltı, Atatürk Parkı içerisindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanı M. Engin Vural’ın da aralarında bulunduğu üyeler birlik, beraberlik ve kaynaşma mesajı verdi. Vural: “Ameifa Anadolu ve Ortadoğu Uluslararası Dostluk Derneği ailesi olarak çoluk çocuk çok keyifli bir Pazar kahvaltısı yaptık” diyerek bu vesileyle kurum içi dayanışma ve kaynaşmayı artırmayı hedeflediklerinin mesajını verdi. Derneğin 2019 yılı için çalışmalara son hızla devam edeceği ifade edilirken, işbirliklerinin geliştirileceği ve derneğin etkinliğinin artırılacağı yönündeki çalışmalara ağırlık verileceği belirtildi.

Dernek aynı zamanda Türkiye’de yatırım yapmak, iş kurmak, oturma izni ve vatandaşlık başvuruları yapmak, dünya ülkeleri ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kanunları çerçevesinde iş birliktelikleri kurmak isteyenlere yol gösterip yardımcı oluyor.

Ceylan YAŞAR / Cengiz TAŞKIRAN

207 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.