Hoşgeldiniz  

Aksu’da İlk Meclis Toplandı

admin | 09 Nisan 2019 | Yerel Haberler A- A+

Aksu Belediyesi yeni döneminin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlığında yapılan toplantıda seçimler gerçekleştirildi. Meclis toplantısı saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve İlçe Müftüsü Mehmet Ceylan’ın okuduğu dua ile başladı.

Aksu Belediyesi 31 Mart seçimlerinden sonra ilk toplantısını yaptı. Yeni dönemde AK Parti’nin grup sözcülüğünü geçen dönem olduğu gibi bu dönem de Yaşar Sözen yaparken, MHP’nin grup sözcülüğünü Ali Alpay Bilge, Millet İttifakı (İYİ Parti-CHP) grup sözcülüğünü Ramazan Özen, DSP’nin grup sözcülüğünü Mustafa Poyraz gerçekleştirdi. Yoğun katılım ile yapılan ilk toplantıda seçimler yapılana kadar Divan Katipliğini meclisin en genç üyeleri olan Tuğrul Pirimoğlu ve Süleyman Özgür yaptı. Yapılan seçimlerde Meclis Birinci Başkan Vekilliğine Emin Bal, Meclis İkinci Başkan Vekilliğine Ali Alpay Bilge; 1. Asil Divan Katipliğine Pınar Uğur, 2. Asil Divan Katipliğine Osman Sarı, yedeklere Tuğrul Pirimoğlu, Turan Alma; encümenliğe Celil Gökçen ve Emin Çağlar; İmar Komisyonuna Hakkı Çoşgun, Yaşar Sözen, Gökhan Kaplan, Osman Sarı, Mehmet Akif Ordu; Plan Bütçe Komisyonuna İbrahim Köseoğlu, Tuğrul Pirimoğlu, Selahattin Öz, Turan Alma, Süleyman Özgür; Akdeniz Belediyeler Birliğine Ali Çetin, Turan Alma yedeğe Pınar Uğur seçildi. 2018 yılı faaliyet raporu görüşmelerinde ise meclisi 1. Başkan Vekili olarak Emin Bal yönetti.

Meclisin Aksu için hayırlı olmasını temenni eden Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “31 Mart günü halkımız kararını verdi, bizleri göreve getirdi. Geçen dönem birkaç konu dışında meclisimizde ortak ses çıkardık. 35 mahalle muhtarımız ve meclisimizle birlikte çalıştık. Aksu’yu bir yerlere getirdik. Aksu’da kronikleşen sorunları çözdük, lokomotif projeleri bir yerlere kadar getirdik. Aksu bizim ilçemiz, sorumluluk almak önemli. Amaç hizmet etmek ise sorumluluk alanlara destek olmak gerekir. Birlikte hareket edersek daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Meclis üyelerimiz istedikleri bilgiyi belediyedeki görevli arkadaşlarımızdan alabilirler. Bu dönemin iyi geçeceğinden eminim. Aksu hak ettiği hizmeti alacak.” dedi.

 

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.