Hoşgeldiniz  

Aksoy’dan hodri meydan

admin | 06 Mart 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mustafa Aksoy, Millet ittifakında yer alan partilerin il başkanlarıyla her türlü platformda siyasi meseleleri tartışmaya hazır olduğunu söyledi.

MHP İl Başkanı Aksoy, gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda yaklaşan yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulundu. Cumhur ittifakının 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nden zaferle ayrılmayı hedeflediğini belirten Başkan Aksoy, “Antalya’da siyaset yapan tüm il başkanlarıyla hatta adaylarla her türlü platformda her türlü meseleyi değerlendirmeye açık bir ilk başkanım” şeklinde konuştu.

“Sıkıntı yok”
MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Cumhur ittifakının yerel seçimlere yönelik saha çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Başkan Aksoy, “Cumhur ittifakı 4 ilçede MHP’nin 15 ilçede AK Parti’nin adayıyla yürüyor. Birlikteliğimizde hiçbir sıkıntı yok. MHP’nin adaylarının olduğu bölgelerde AK Parti teşkilatları, AK Parti’nin adaylarının olduğu bölgelerde bizim teşkilatlarımız Cumhur ittifakının adaylarıyla yürüyorlar. Nihai hedef, Cumhur ittifakının Antalya’dan zaferle sonuç alması” dedi.

“İçine sindirememekte”
Millet ittifakı bünyesinde HDP’nin de yer aldığını belirten Aksoy, “Yerel seçimler bir şehrin kaderini belirleyeceği için adayların vizyonu son derece önemli. CHP’ye oy veren seçmenle bizim bir problemimiz yok. CHP’ye oy veren seçmen bizi de oy verebilir. Bizim Antalya’mızda yaşayan ve 81 ilden gelen vatandaşlarımızla da sıkıntımız yok. Güneydoğu’dan gelmiş vatandaşlarımızla da sorunumuz yok. ‘PKK terör örgütüdür’ diyemeyen HDP’nin yetkilileriyle bir araya gelen Millet ittifakı adı altında olan CHP ve diğer siyasi parti temsilcilerinin bir arada olmalarını Antalya’da Yörükler içine sindirememekte. Ülkücüler ve Türk milliyetçileri de bunu içine sindirememekte. Böyle bir ittifakları yoksa bu partilerin il başkanlarından ve bu ittifakın adaylarından kamuoyuna ‘böyle bir ittifakımız yok’ desinler. Bende yanılmışız diyeyim ve özür dileyeyim” diye konuştu.

“Söz konusu olmaz”
Cumhur ittifakında belediye meclis üyelerinin sorun olup-olmadığıyla ilgili bir soru üzerine Başkan Aksoy’un yanıtı, “Milletin adamı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile devletin teminatı Sayın Devlet Bahçeli ortaya Cumhur ittifakıyla bir irade koymuş. İki lider bu birlikteliği ortaya koymuşsa AK Parti ve MHP il başkanlarının 2 meclis üyesi senden olsun, 3meclis üyesi benden olsun deme şansı yok. Liderlerin ortaya koymuş olduğu iradenin aynısını aşağıda bizlerin de devam ettirmesi gerekir. Biz konuya ittifakın kazanması konusunda baktık. Bize 4 ilçe verilmişse bu 4 ilçeyi kazanmak için yola çıkıyoruz. 4 ilçeyi kazandığımız da Cumhur ittifakının çatı adayı Menderes Türel seçimi kaybederse bizim için hiçbir anlam ifade etmez. Aynı şekilde AK Parti 15 ilçeyi kazanıp Büyükşehir Belediyesi’ni kaybederse onlar için de kazanılan başarı hiçbir anlam ifade etmez. Meseleye beka meselesi üzerinden baktığınızda belediye meclis üyeliklerinde bir pazarlık söz konusu olmazdı” şeklinde oldu.

“Vatandaş biliyor”
Samimi konuşmak gerekirse MHP çok fazla anket yaptırma eğiliminde değildir. MHP, anket sonuçlarına 31 Mart akşamı sandıklar açıldığında milletin verdiği reylerin sonucuna göre bakar. AK Parti ya da CHP’nin yaptırdığı anketlere baktığımızda Büyükşehir konusunda bir sorunun olmadığını görüyoruz. Menderes Türel Beyin en kötü şartlarda 2-3 puan önde olduğunu gözlemliyoruz. 2014 seçimlerine giderken vatandaşlar Tüm Şehir Yasası’nın ne olmadığını bilmeden Menderes Türel’i seçtiler. Şimdi Kaş ya da Gazipaşa’nın en ücra köşesindeki vatandaş yeni yasayla hangi hizmeti hangi belediyenin getireceğini biliyor.

“Oy vereceklerini düşünmüyorum”
CHP’nin Deniz Baykal’ın genel başkanlığı sonrası çizgisinden ayrıldığını savunan Aksoy, “Millet, CHP’ye kıtlıkçı bir anlayışla bakıyor.  Vatandaşlardan sahada ben şunun gözlemliyorum; CHP’liler ‘Nerde bizim o meseleye milli bakan hemşehrimiz, Deniz Baykal’ın CHP’si’ diye bakıyorlar. ‘Deniz Baykal’ın yönettiği CHP’yi özlemle arıyoruz’ diye bakan Antalya seçmeninin, bugünün doğusunda başka, batısında başka dili kullanan CHP üst yönetimini görünce bu ittifaka oy vereceklerini düşünmüyorum. Bunu, samimiyetle ifade etmek istiyorum. Bizim, devletine ve milletine bağlı, dili Türkçe, bayrağı al yıldızlı al bayrak diyen hiçbir vatandaşımıza hiçbir ayrımımız söz konusu değil” yorumunda bulundu.

Tartışma daveti
Diğer siyasi parti il başkanlarıyla her türlü platformda siyasi meseleleri tartışmaya hazır olduğunu dile getiren Aksoy, “Mesele Antalya’nın sorunlarıysa yerelde insanların iş-aş meselesiyse siyaset yapanlar olarak bu şeffaflıkla da bunu medeni şekilde yapabilmeliyiz. Benim için hiç fark etmiyor. Antalya’da siyaset yapan tüm il başkanlarıyla hatta adaylarla her türlü platformda her türlü meseleyi değerlendirmeye açık bir ilk başkanıyım. Bunu defalarca dile getirdik. Bu milletin Antalya’nın hizmetkarı olan Menderes Türel’e teveccüh göstereceklerine yönelik inancımız tamdır. MHP’liler de bu ittifak ruhunu özümsemiştir” dedi.

“Vatandaşımız görecek”
CHP’li belediyeler dönemiyle Türel döneminde yapılanların ortada olduğunu da aktaran Aksoy, “CHP’nin 1999 ve 2004’de bir belediyecilik anlayışı oldu. Türel’in de dönemleri belli. Bu süreci milletimiz objektif bir şekilde değerlendirdiğinde Antalya’nın ne kazandığını ya da ne kaybettiğini görecek. Antalya ilk defa altgeçitlerle Türel’in döneminde tanıştı. Türel’in ikinci döneminde yeni bu projelerin yapımları devam etti. Bu örnekleri dahi değerlendirdiğinizde konuyu buradan ele almamız gerekir diye düşünüyorum. Muhittin Böcek Bey 20 yıldır Konyaaltı Belediye Başkanlığı yapıyor. Konyaaltı’da yaptıklarını biliyoruz. İnsanların şahsiyetine bir şey söylediğimiz yok. Bu arkadaşlarımızın siyaset yaptıkları partilerin genel merkezlerini değerlendirdiğimiz de bu şehre bir vizyon katabileceklerini, şehri geliştirebileceklerini düşünmüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Veli AKOĞLU

98 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.