Hoşgeldiniz  

Akseki ‘Milli Görüş’le şahlanacak

admin | 17 Mart 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Saadet Partisi Akseki Belediye Başkan Adayı Muammer Gök, “Türkiye’de belediyecilikte destanlar yazmış Milli Görüş anlayışı Akseki’mizin çehresini değiştirecek. Ben ve ekibim Aksekili kardeşlerimizin sorunlarını kendi sorunu görecek. Zimmet değil, gerçek hizmet anlayışını yandaşlarımıza değil, vatandaşlarımıza sunacağız inşallah” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne sayılı günler kaldı. Seçime 15 gün kalmasıyla adaylar arasındaki rekabet en üst seviyeye ulaştı. Merkez ilçelerde olduğu gibi tüm ilçelerde de belediye başkan adayları seçim çalışmalarına hız verdi. Belediye başkanlığı için aday olan isimler arasında öne çıkan Saadet Partisi Akseki Belediye Başkan Adayı Muammer Gök yaklaşan seçimlere yönelik gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Akseki Belediye Başkanlığına seçilmesi halinde projelerini 3 kategoride hayata geçireceğini belirten Gök, üretim-istihdam, altyapı-imar ve sosyal belediyecilik projelerinin bir biri ardına uygulamaya gireceğini söyledi.

ÜRETİM-İSTİHDAM ALANINDAKİ PROJELERİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
Milli görüş, rahmetli Erbakan hocamızın başlatmış olduğu hizmet anlayışıyla her zaman üretim ve istihdam odaklı politikaları savunmuştur. Türkiye’nin neresine bakarsanız bakın birçok aktif veya kapatılmış fabrikanın kuruluşunda hocamızın emeği vardır. Şimdilerde hükümetimiz devletin üretime doğrudan katılmasına kesinlikle karşı çıkmakta, özel teşebbüslerin desteklenmesiyle üretime dayalı yatırımların yapılmasını beklemektedir. Oysa özel teşebbüsler kamu yararından çok kendi menfaatlerini göz önünde bulundururlar. İstanbul, İzmir, Kocaeli gibi şehirlerde büyük yatırımların temelinde özel sektör açısından oraların çok karlı olması vardır. Özel sektör, Burdur, Bayburt, Kırşehir, Bingöl gibi illere ‘Kar yapamam’ diye yatırım yapmıyor. Bu şehirlerdeki insanlar da İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya gibi büyük kentlere göç ediyor. Peki, bu gidiş nereye! Ülkenin bir tarafı boşalıyor, diğer tarafı ağzına kadar doluyor. Bu noktada devlet, özel sektörü ülkenin her tarafına yatırım yapmaya ikna edemiyorsa bu işi kendisi organize edecektir. Aksi takdirde bu ülke yaşanmaz hale gelecek. Şu anda hükümette değiliz; ancak Aksekili kardeşlerimiz bizi 31 Mart’ta bizi işbaşına getirirlerse ilk işimiz üretime dayalı projelerimizi icraata koymak olacak. Gençlerimiz iş aramak için büyük şehirlere gitmeyecek, analar çocuklarının gurbet acısını çekmeyecekler. Herkes doğduğu yerde doyacak. Bölgemizin potansiyelini analiz ettik. Bir mobilyacı olarak ilçe sınırlarımız içinde kurulacak olan sunta-MDF fabrikasının ilçemizdeki en kıymetli yatırımlardan biri olacağını düşünüyorum. Fizibilite çalışmalarını yapıyoruz. İlk etapta 100-120 kişinin çalıştığı, yaklaşık 10 bin metrekare alana sahip bir fabrika, başta ilçemiz olmak üzere Manavgat, Alanya, Serik, Antalya ve Konya piyasasına ilk 5 yılda tutunduracağız. Doğrudan ve dolaylı olarak bu yatırım yaklaşık bin kişinin ekmek kapısı olacak inşallah.

ÜRETİM-İSTİHDAM ALANINDA BAŞKA ÇALIŞMALARINIZ OLACAK MI?
Akseki’ye üretim ve istihdama dayalı bir belediye anlayışını getirmek için bölgemizde zeytinyağı fabrikası açmayı düşünüyoruz. 3 yıl sonra günde 60 ton üretim kapasiteli, 24 saat çalışan, 3 vardiyalı, 15 personellin hizmet verdiği bir fabrika oluşturmayı hedefliyoruz inşallah. Halkımızın ürettiği zeytinlerin nakliyesini fabrikamız yapacak. Fabrikanın gerekli makine ve kurulumuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hem güneyde olması hem de birçok köyün kesiştiği bir nokta olmasıyla fabrikamızı Murtiçi’ne kurmayı planladık. Bu yatırımla beraber tahmini 500 aile bu üretimden gelir sağlamış olacak. Ayrıca zeytinyağında olduğu gibi üzüm yetiştiricilerine yönelik projelerimiz de söz konusu. Yetiştirilen üzümleri tesisimizin araçlarınca nakledilecek. Başta pekmez olmak üzere sirke, kuru üzüm üretimi yapacağız. Bu yatırımla beraber üzüm üretimi yapan bütün vatandaşlarımız gelir sağlamış olacaklar. Üretim ve istihdam ekonomisine dayalı bir sistem için bu proje de Akseki’miz için çok önemli. Akseki, Saadet Partisi yönetiminde göç veren bir ilçe olmaktan çıkacak hemşehrilerimizin geri döndüğü, ilçe merkezimizin ve mahallelerimizin şenlendiği günler geri gelecek.

TARIMA YÖNELİK PROJELERİNİZ BULUNUYOR MU?
 İlçemizin en önemli geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktı. Maalesef hükümetin 17 yıllık politikaları tarım ve hayvancılığa destek değil köstek oldu. Şimdi biz Akseki’mize mikro düzeyde üretime dayalı bir sistem getireceğiz. Bu projelerle köylümüze ücretsiz fidan temin edeceğiz. Üçüncü yılın (2022) sonunda faaliyete geçirmeyi planladığımız zeytinyağı fabrikası için Akseki’deki zeytin üretimini artıracağız. Özellikle güney mahallerimizde zeytin fidanlarını halkımıza dağıtıp üretiminde seferberlik ilan edeceğiz. Çalışkan halkımıza imkânları sununca üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir zorluk yok. Allah’ın izniyle bu projemizle üzüm tefeği, elma, kaysı, vişne vb. ürünlerin fidanları halkımıza ücretsiz olarak temin edilmek suretiyle devam edecek. Halkımızın önemli geçim kaynaklarından bir tanesi Antalya-Konya karayolunda kendi üretmiş oldukları üzüm, incir, pekmez, bal gibi ürünleri satarak gelir elde etmeleri. Bugüne kadar bu ticaretin geliştirilmesine yönelik bir çalışma yapılmadı. Oysa en düşük maliyetle halkımıza gelir sağlayacak bu yöntem geliştirilmeli ve teşvik edilmeliydi. İnşallah bizim yönetimimizde yol kenarına hem estetik hem de belirli standartlara bağlanmış bir şekilde ürün satış köşklerini yapıp vatandaşımıza tahsis edeceğiz. Kendi kültür ve değerlerimizi korumak adına Türk Patent Enstitüsü’ne gerekli görselleri ve delilleri dosyalaştırarak Akseki üzüm pekmezinin patentini almak için gerekli girişimleri yapacağız. Ayrıca vatandaşlarımızın tarımsal üretim yapmaları için dağıtacağımız meyve fidanları ve halkımızın kendi ihtiyaçlarını karşılamak için yetiştirdiği sebzeler için sulama suyu ihtiyacı olacak. Arık suyu kullanılan bazı köylerimizde suyun yetersiz olmasından kaynaklı huzursuzluklar var. Arık suyu olan köylerimizde adil ve verimli su kullanımını temin ederken suyun çok az olduğu köylerimizde de sondaj kurarak sulama suyu ihtiyacını çözeceğiz. Yine ilçemiz hiçbir yere nasip olmayan imkânlara sahip. Bazı vatandaşlarımız her mevsim doğadan toplamış oldukları ürünleri satarak gelir elde ediyor. Başta kuzugöbeği mantarı olmak üzere diğer mantarlar, salep, kekik, adaçayı, şalba otu, kozalak gibi ürünlerin hem doğaya zarar vermeden duyarlı bir şekilde toplanmasını sağlayacağız hem de pazarlamasında halkımıza yardımcı olacağız.

HAYVANCILIKLA İLGİLİ ÇALIŞMALARINIZ?
 İlçemizde hayvancılığı desteklemek adına arpa, buğday, mısır vb. ürünlerimizi kırarak karışık yem üretiminin yapıldığı bir yem kırma tesisi kuracağız. Bu projemizle yüksek yem maliyetlerini düşürüp hayvancılığın gelişmesine belediye olarak destek vereceğiz. Buna ilaveten Köylerimizde hayvancılıkla geçinen vatandaşlarımız sürülerini köyün ve şehrin uzağında barındırıyorlar. Hayvanlara yem, saman taşımak çok zor koşullarda sağlanıyor. Bu kardeşlerimizin her türlü sıkıntısında yanlarında olduğumuz gibi yollarını düzenleyerek ve asfaltlayarak çobanlarımıza hizmet etmiş olacağız.

BÖLGENİN TURİZM POTANSİYELİNİ ARTTIRMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALARINIZ OLACAK MI?
Akseki şehir merkezi ve mahallerimizde çok eski yerleşim yerleri ve bizlere kalmış çok değerli tarihi eserler var. Bu eserlerin bizden sonraki nesillere aktarılması bizim çok kıymet verdiğimiz bir çalışma olacak. Köylerimizde bu yapıların sahipsiz kalıp yok olmasını bekleyemeyiz. Aslına uygun şekilde tarihi eserlerimizi restore edeceğiz inşallah. Bizim yönetimimiz Akseki’mize bugüne kadar yapılan bütün faydalı işlerin kaldığı yerden sürdürülmesi ve en iyisini yapmanın gayretinde olacak. Mevcut başkanımız İsmet Bey ile de bu konuyu konuştum. Göktepe’ye kayak merkezi projesi ilçemiz ve bölgemiz turizmi için çok güzel bir yatırım. İnşallah biz de Turizm Bakanımız başta olmak üzere diğer ilgili yetkililerimizle görüşerek bu projeyi sonuçlandırıp hizmete açacağız. Ayrıca üretime dayalı projelerimizin yanında gelirlerimizi artırmak için doğa turizmini geliştireceğiz. Özellikle ilçemizin coğrafi yapısı av turizmine çok elverişli. Bugüne kadar belki bu keşfedildi; ama belediyemize ve halkımıza yeterli seviyede bir gelire dönüşmedi. İnşallah biz meselenin faydacı yanına bakarak bu imkânlarımızı gelire dönüştürüp halkımıza bir gelir kapısı daha açmış olacağız.

EKONOMİ ALANINDAKİ ÇALIŞMALARINIZI DİNLEDİK. PEKİ, KÜLTÜR-SANAT ALANI?
 Akseki’miz çok köklü ve etkili bir tarihe sahip olmasına rağmen bugüne kadar hükümetler ve yerel yönetimler tarafından yeterince anlaşılamamış. Özellikle Cumhuriyet Dönemi’nde Ahmet Hamdi Akseki, Rasih Kaplan ve sonrasında Osman Yüksel Serdengeçti, Ömer Duruk gibi şahsiyetler milletimize yapmış oldukları hizmetlerle gönüllerde taht kurmuşlar. Biz de inşallah Akseki halkının ve gelecek nesillerimizin asla unutmaması gereken bu şahsiyetleri yaşatmak adına, içerisinde kütüphane, okuma odaları, bireysel ders çalışma salonu ve amfi şeklinde bir konferans salonuyla son derece modern ve estetik bir kültür merkezini Ahmet Hamdi Akseki ismiyle ilçemize kazandıracağız. Bunun yanı sıra Cevizli’de Ayran Festivali, Yarpuz’da Pilav Günü, Çimi Köyü’nde Kardelen Şenlikleri, Sinanhoca Köyü’nde Geleneksel Köy Günü, Ceceler Köyü’nde Geleneksel Kervan Günü, Mahmutlu Köyü’nde Sılaya Kavuşma Şenliği, Susuzşahap Köyü’nde Birlik ve Beraberlik Günü, Akşahap Köyü’nde Geleneksel Dayanışma Şenliği, Sarıhaliller Köyü’nde Pilav Günü, Kuyucak’ta Bal Festivali, Pınarbaşı Köyü’nde Keşkek Festivali, Taşlıca’da Üzüm Festivali gibi geleneksel hale gelmiş şenliklerimiz var. Halkımız bugünlere kadar bu değerlerimizi yaşatmışlar, emeği geçenlere minnettarız. İnşallah biz Antalya, Manavgat, Alanya gibi şehirlerimizde reklam-afiş çalışması yaparak ve oralarda ikamet eden hemşehrilerimize otobüsler kiralayarak bu etkinliklerimizi şenlendireceğiz. Bunları tanıtmakla beraber diğer mahallelerimizin kendine has değerlerini de tüm Türkiye’ye tanıtacağız. Akseki’de gerek üniversite öğrencilerinin gerek kamu çalışanlarının en çok serzenişte bulundukları konu kültür-sanat faaliyetlerinin kısıtlı oluşu. Üniversiteye gelen öğrencilerimiz henüz ilk gün kaydını tamamlamadan ilçemizi terk ediyor. Çocuk eğitimi ve gelişimi konferansları, mutlu aile seminerleri, sinema, tiyatro ve el sanatları konularında her ay etkinlik üreteceğiz. Kültür-sanat etkinliklerini yıllık takvimde planlayıp yılbaşında bültenimizde yayımlayacağız. Kültürümüzün en güzel örneklerinden birisi olan köy konaklarımızı yaşatmak da boynumuzun borcu. Bakım gereken köy konaklarının bakımı yapılacak, hiç olmayan köylerimize de köy konağı yaptırarak halkımızın geleneklerini yaşatmış olacağız. Son olarak bizim yönetimimizle beraber bayan kardeşlerimiz el emeği göz nuru el sanatlarını daha yaygın ve verimli şekilde yapacaklar ve pazarlayacaklar.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ile İLGİLİ PROJELERİNİZ?
Sosyal belediyecilik ilkemiz gereği evlenecek olan gençlerimize ihtiyaçları ölçüsünde katkı sağlayacağız. Gençlerimizi evlenmeye ve mutlu bir aile kurmaya teşvik edeceğiz. İnancımız ve geleneklerimizi en iyi şekilde yaşatmak için her daim insanımızın yanında olacağız. Biz inanıyoruz ki insanı mutlu olmayan toplumlar hiçbir alanda başarılı olamazlar. Bilindiği üzere 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 5102 Sayılı “Yükseköğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanunun” değiştirilmesi için Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yapmıştı biliyorsunuz. CHP’nin bu başvurusundan sonra belediyelerin ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermesi yasaklandı; ancak biz İstanbul ve Antalya başta olmak üzere ticaret yapan işadamlarımızla görüşerek ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs temin edeceğiz. Köyden, kasabadan sadece okuma arzusuyla yollara düşmüş evlatlarımızı maddi sıkıntılar yüzünden yalnız bırakamayız. İnsanımızın her türlü problemini kendi problemimiz gördük, görmeye devam edeceğiz. Ayrıca gerek Ramazan’da olsun gerek diğer zamanlarda ihtiyaç sahipleri, muhtarlarımızla yaptığımız toplantılarda tespit edilecek ve en kısa zamanda gerekli yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

ÖZEL SEKTÖRÜN AKSEKİ’YE YÖNELMESİNE YÖNELİK PROJELERİNİZ?
Biliyorsunuz bu zor topraklar bizi gurbete itmiş, gurbet de insanın büyük işler başarmasının önünü açıyor malum. Dünyanın her tarafına dağılmış hemşerilerimizi zeki, çalışkan, azimli karakterimizin tohumlarının atıldığı bu topraklara yatırım yapmaya ikna etmeliyiz. Özellikle İstanbul’da birçok hemşehrimiz ve bunların oluşturdukları dernekler var. Aksekili dernekler olarak da platformlar oluşturuluyor; ama biz İstanbul, İzmir, Aydın başta olmak üzere bütün Türkiye’de ve hatta yurtdışında yaşayan iş insanlarımızın bu toraklara çok daha fazla katkısı olacağını düşünüyoruz. Bu konuda gerekirse her birini yerinde ziyaret edip desteklerini talep edeceğiz. İlişkilerimizi geliştirdiğimiz Aksekili iş insanlarıyla görüşerek ilçemizde yapacakları yatırımlara yer ve lojistik destek sağlayacağız. Projelerimizi belirlerken kaynak tahlilimizi de yaptık. Belediye bütçemiz 5 yıllık bir sürede bu projeleri hayata geçirmemizi sağlayabilir. Yalnız bu yetmez, bizim yaptığımız yatırımların sürdürülebilir olması gerekiyor. Bunun için de özel sektör yatırımlarına ihtiyaç var.

İLÇEYİ ULAŞIM ve ALTYAPI ALANINDA BEKLEYEN PROJELER NELERDİR?
Antalya-Konya karayolu bazı köylerimizin yerleşim sınırından geçiyor. Bugüne kadar birçok trafik kazası yaşandı. Yerel yetkililer iller arası karayolu, ışıklandırma olmaz diyerek kendilerini bu kazalardan sorumlu tutmuyorlar; ama biz Milli Görüşçüyüz. Milli Görüşçü asla vazgeçmez. Işıklandırma yoksa üstgeçit, altgeçit ne gerekiyorsa göreve geldiğimiz üç ay içerisinde başta Fersin ve Murtiçi’ne bu üstgeçitleri ilgili kurumlarla görüşerek yapacağız inşallah. Yine birçok mahallemizde kaldırım sorunu bulunuyor. Bu, belediyeler açısından tartışmasız basit, bir o kadar da gerekli bir hizmettir. Bizim belediye yönetimimizde daha düzenli şehirlerin inşası için en kısa zamanda tamamlayacağımız bir hizmetler olacak. Yine mahallerimizin eksik ve yıpranmış durumda olan köprü ve yolları komple ele alınacak. Mahallelerimizdeki önemli problemlerden bir tanesi de köprülerin bakımı ve yetersizliği. Sinanhoca Köyü ve diğer bazı köylerde acil ihtiyaç olan köprüleri yetkililer görmezden geliyor. Nüfusu kaç olursa olsun halkımızın ihtiyacı bizim seferber olup en kısa zamanda yapmamız gereken vazifedir. İnşallah en kısa zamanda halkımızın köprü ihtiyacını gidereceğiz ve mevcutların tadilatını yapacağız. Akseki’mizin şehir merkezinde ve birçok köyünde parke döşemesi yapılmış, yalnız bazı köyler bu hizmetten mahrum kalmış bu eksiklikleri en kısa zamanda tamamlayacağız inşallah.

İLÇENİN ÖNEMLİ BİR EKSİĞİ DE SANAYİ SİTESİ. BU KONUDA BİR ÇALIŞMANIZ OLACAK MI?
Akseki, üzerinden Antalya-Konya karayolunun geçtiği, İbradı İlçesi’nin de ihtiyaçlarının karşılanabildiği, kendi mahallelerinin ortasında konumlu bir ilçe. Yalnız ilçemizde araçların tamir edildiği ve inşaat sektörüne dair perakende satış yapılabilecek bir yer yok. Halkımız ihtiyaçlarını kilometrelerce uzakta olan Manavgat’tan gideriyor. Biz şehir merkezine biraz mesafeli yalnız şehirlerarası yola yakın bir bölgede Akseki’nin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı bir sanayi sitesi kuracağız. İhtiyaca göre genişletilebilecek olan bu yatırımın ilk etapta 40-50 dükkânlı bir sanayi sitesi olması ilçemizin ve şehirlerarası karayolundan kaynaklı ihtiyacı giderecektir diye düşünüyoruz.

İNŞAAT ANLAMINDA YAPACAĞINIZ ÇALIŞMALAR VAR MI?
 İlçemizin önemli bir eksiği de kapalı pazar alanı. Bu projeyi Akseki halkının yaşam standartlarının yükselmesi ve şehir merkezinin daha sağlıklı, düzenli kullanılması açısından muhakkak en kısa zamanda yapılması gereken bir icraat olarak görüyoruz. Artık Akseki halkı modern,  kapalı bir halk pazarına sahip olmalı, daracık sokaklarda en temel ihtiyaçlarını almak için çile çekmekten kurtulmalı.  Belediyeler için çok kolay olan ve hayatımızı kolaylaştıracak bu hizmetin henüz yapılmamış olmasını geçmiş yöneticilere sorulması gerektiğini düşünüyorum. Bir de malum mevcut belediye binamız köylerimiz bünyemize dahil olmadan önce inşa edilmiş bir bina. Belediye sınırlarımızın büyümesi, personel sayımızın ve iş yükümüzün artmasından dolayı mevcut belediye hizmet binası ihtiyaçlarımızı karşılayacak durumda değil. Halkımızla haftalık buluşma, sorun dinleme günlerinde daha geniş bir mekâna ihtiyaç olacak. Halkımıza daha iyi hizmet vereceğimiz modern bir belediye hizmet binasını Akseki’mize kazandırmak için çalışmalarımızı yapıyoruz. Yeni belediye binasıyla birlikte belediye personellerimizin haklarını da iyileştireceğiz. Belediyemizde çalışan personellerin mevcut haklarını koruyup geliştireceğiz. Mutlu ve huzurlu personel halkımıza daha iyi hizmet eder. Maddi-manevi her daim yanlarında olacağız. Eksik olan birimlere personel takviyemiz olacak.  Ayrıca ‘Büyükşehir Yasası’ ile köylerimizin ilçe belediyesi hizmet alanına girmiş olması, belediye hizmetlerini halkımıza ulaştırmada emektar ve vefakâr muhtarlarımızla işbirliği yaparak sorunları çözmemizi gerektiriyor. Ücra mahallelerimizde halkımızın problemlerini takip etmek için muhtarlarımızla periyodik olarak toplantılar yapacağız. Muhtarlarımızın halkımızın sorunlarını daha iyi dinleyip onları ağırlaması için her mahalleye bir muhtarlık bürosu yaptıracağız. Bu bürolar klasik dört duvardan ibaret olmayacak, içerisinde köyde muhtemel yangın afetine karşı acil müdahale için araçlar da bulunacak.

ÇEVRE, SPOR, SAĞLIK ALANINDAKİ ÇALIŞMALARINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?
Belediyelerin akla ilk gelen hizmetlerinden bir tanesi vatandaşa sosyal alan oluşturmasıdır. İlçe merkezimizde ve diğer mahallelerimizde bu hizmetten maalesef mahrum kalmışız. Oysa şehrin bir belediye hizmeti gördüğünün en önemli kanıtı olan piknik ve mesire alanları şehri şenlendirir ve insanları kaynaştırır. Allah’ın izniyle bizim başkanlığımız döneminde bütün mahallelere kültürümüzün canlandığı, insanlarımızın huzur bulduğu piknik ve mesire alanları oluşturacağız. Gençlerimizin spor yapabileceği halı saha ve içerisinde langırt, masa tenisi gibi etkinliklerin bulunduğu bir tesis yapacağız. Akseki merkezde bulunan halı saha uzak köyler için çok çekici olmuyor. Gençlerimizin halı saha maçı için Manavgat’a bile gittiklerini görünce üzülüyorum. Biz birçok köyün kesişim yeri olan Murtiçi’ne bu tesisi kurarak köyler arası halı saha maçları düzenlenmesinin de temelini atmış olacağız. Akseki gibi coğrafi alana sahip bir ilçede sorunların çaresini Allah bize bahşetmiş, sadece proje üretip hizmet aşkına sahip olmak kalıyor. Biz bu projeleri halkımızla paylaşıyoruz hizmet aşkımızı ve heyecanımızı ortaya koyuyoruz. Allah’ın izniyle haşere üreten dere ve akarsularımızı cennet bahçelerine dönüştüreceğiz. Başta içme suyu, sulama suyu olarak değerlendireceğimiz akarsu ve derelerimizi daha sonra da mesire alanlarını güzelleştirmede kullanacağız. Yaz dönemlerinde pire ve sinek gibi haşerelerin halkımızın sağlığını ve huzurunu bozduğunu görüyoruz. Bir yandan yerleşim yerlerinin temizlik sorununu çözerken bir yandan da çıkabilecek haşereleri ilaçlama yaparak tümüyle bitireceğiz inşallah. Akseki halkımızın en önemli şikâyeti gündelik hayatlarını ilgilendiren basit belediye hizmetlerindeki ilgisizlik. Biz daha öncesinde birçok belediyenin de uyguladığı Beyaz Masa sistemi ile halkımızın problemini hemen kayda alıp çözüme kavuşturacağız. Ayrıca halkımızın talebi doğrultusunda Cumartesi alışveriş günü de dahil olmak üzere bir gün belirleyip ‘’Halk Günü Buluşması’’  kapsamında bizzat vatandaşlarımızın derdini dinleyeceğim. Ülkemiz Milli Görüş belediyeciliği sayesinde belediyelerin sadece şehrin fiziki durumunu iyileştiren bir kurum olmaktan çıktı, artık vatandaşımızın her daim sıkıntılarını tespit edip çözüm üreten kurumlar bekliyor. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi de yaşlı ve hasta vatandaşlarımıza evde bakım hizmetinin verilmesidir. Seçim gezilerimizde ve öncesinde yapmış olduğumuz ziyaretlerde periyodik sağlık kontrolü ihtiyacı olan yaşlı vatandaşlarımızın imkânsızlılarını görünce bu hizmetimizin Akseki’mizde önemli bir ihtiyaç olduğunu gördüm. Bizim anlayışımızda yaşlılar ve hastalar toplumun rahmet kaynaklarıdır. İnşallah bu projemizle Akseki’de belediyeciliği insan odaklı bir hizmet haline getirmiş olacağız.
Röportaj: Veli AKOĞLU

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.