Hoşgeldiniz  

Akdeniz’den Toroslar’a Üreten Antalya

admin | 28 Şubat 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Antalya Hilal Gazetesi’ni ziyaret eden Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ Türkiye ve Antalya hakkında görüşlerini ve projelerini anlattı.

İttifaklara eleştiri

İbradı, Akseki, Gündoğmuş, Kumluca, Finike, Demre hariç büyükşehirde ve diğer 13 ilçede adayları olduğunu kaydeden Türkmendağ, “Türkiye bir çatal çıkmazla karşı karşıya. Bu çatal çıkmaz içinde milleti bir tercih yapmaya zorluyorlar. Biz biraz daha bunun dışına çıkmak gerektiğini, farklı seçenekler de olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Özellikle devlet ve hazine yardımı almayan partiler için şu söyleniyor; karıncayla fili güreştirip, karıncanın fili yıkmasını bekliyorlar. Buna rağmen bu çatal çıkmazın bir çıkmaz yol olduğunu anlatıyoruz. Biri Cumhur İttifakı diye önümüze konuldu, bir diğeri de Millet İttifakı. Cumhur İttifakı’nın ekonomiye bir çözümü yok. Ekonomi büyük bir çıkmazda. Üretici sorunlu, esnaf sorunlu, sanayici sorunlu ve geçici günü birlik çözümlerle, dışardan sıcak para bularak günü kurtarmak peşindeler. Tanzim satışlar da bunların göstergesi. Geleceğe dair uzun vadeli çözümleri yok. Daha çok görsel ve göz boyamaya yönelik çalışmalar. Türkiye’nin uzun vadeli ekonomik programını ortaya koyamıyorlar. Diğer ittifak olan Millet İttifakı da yine çözümsüz ve ekonomik anlamda farklı bir şey söylemiyor. Özelleştirmeyi ve sistem içinde çözülmeyi sağlıyor. Ayrıca büyük olan başka bir hataları daha var. Bir yandan da PKK’yı belediyelere taşıma girişimi içerisindeler. Halkların Demokratik Partisi (HDP) kesinlikle bize göre PKK’nın siyasi koludur ve biz kapatılması için 3 kez Yargıtay’a başvuruda bulunduk. HDP’nin ve PKK’nın bu ittifak üzerinde belediyelere oturtulup belediyelere taşınmasına karşıyız” dedi.

Akdeniz’den Toroslar’a Üreten Antalya

Artık üreten Türkiye’nin gerekli olduğunun altını çizen Türkmendağ, “Birleşen Türkiye’yi kurmamız lazım. Antalya’da ki sloganımız da şu; Akdeniz’den Toroslar’a Üreten Antalya. Üreticimizi yeniden baş tacı yapacağız. 80’li yıllarda milletin efendisi olan köylüyü, üreticiyi, çiftçiyi kambul ilan ettiler. Halbuki üreticimiz desteklenmek zorunda. Bunun da alt yapısını kuruyoruz ve üreticimize ucuz gübre, mazot, sera demiri vermek mümkün, bunun koşulları Türkiye’de mevcuttur” diye konuştu.

Turist ve kent birleşmeli

Vatan Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Okay’ın turizmci olduğuna dikkat çeken Türkmendağ, “ Turizmin başkentine turizmci başkan diyoruz. Turizmin bütün sorunlarını biliyor. Biz turizmin 12 aya çıkarılabileceğini iddia ediyoruz. Sahillerimizin betonlaşmasına karşıyız. Antalya’da otel ve oda sayısı yeterli durumda. Tek gereken devlet desteği ile kaliteyi arttırmaktır. Yeniden betonlaşma, doğayı katletmek değil mevcut olanı geliştirmek ve korumak zorundayız. Turist ile şehirlerin bütünleşmesini istiyoruz. Her şey dahil sistem ile birlikte gelen misafirler sadece havaalanı ve otel arasını görebiliyor. Her şeyi otel içerisinde yapıyor. Halbuki esnafımızı ve şehrimizi ziyaretçilerle buluşturmamız lazım. Turizm bölgelerini dikkate alarak Antalya’yı bir başından bir başına demir ağlarla kurma sözü veriyoruz. Hızlı güvenilir ve zamandan tasarruf edecek metro hatları kurarak Side’de otele gelen bir misafirin anında metroya binip Antalya merkezine gelip o gün eğlenip, alışverişini yapıp tekrar otele dönmesinin koşullarını yaratmamız gerek. Bu noktalarda çözüm ve projelerimiz var” diye konuştu.

Üretim çatıları

Gençlerin işsizlik ve geleceksizlik sorunlarına çözüm bulacaklarını ve halk meclisleriyle halkın da yönetime dahil olduğu bir belediyecilik anlayışını getirmek istediklerini ifade eden Türkmendağ, “Antalya maalesef bir beton yığınına dönüşüyor biz de hiç olmazsa bütün apartmanların çatısını özendirerek, hobi bahçelerine dönüştürelim istiyoruz. Domatesini, biberini kendi evinin çatısında yetiştirebilen üreticiler ve üretim merkezleri oluşturalım istiyoruz” dedi. Gonca ÖZTÜRK

 

89 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.