Hoşgeldiniz  

Akdeniz Üniversitesi Kansere Karşı Uyardı

admin | 09 Nisan 2019 | Sağlık A- A+

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Onkoloji Hemşireliği Derneği ve Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Bölümü, 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle farkındalık etkinlikleri düzenledi.

Çağın en büyük sağlık sorunlarından biri olan kanser hastalığına dikkat çekmek için Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatma Arıkan’ın koordinatörlüğünde, Akdeniz Üniversitesi Kanser Farkındalık Grubu üyelerinin katılımıyla farkındalık etkinlikleri düzenlendi.

Bir hafta süren etkinliklerde, Kampüs içi Yakut Çarşısı’nda öğrencilere ve üniversite personeline, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi H Blok’ta hasta, hasta yakınlarına ve personele ayrıca şehrin belirli noktalarında tüm halka “kanserden korunma, tarama ve erken teşhis” konularında  bilgilendirme yapılarak broşür dağıtıldı.

Farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinliklerde Kanseri önlemek için sigara kullanılmaması, sağlıklı ve dengeli beslenme, ultraviyole ışınlardan uzak durma, fiziksel aktivitenin önemine değinilerek erken teşhis ve taramalar konusunda bilinçlendirme yapıldı.

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.