Hoşgeldiniz  

Ahmet Çakmak’tan Nuri Özkul’a sert yanıt

admin | 13 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ahmet Çakmak Nuri Özkul’un yanlışından dolayı Kamuoyuna Açıklama yaptı.

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ahmet Çakmak Nuri Özkul’un Demokratik Sol Parti Genel Merkez sayfası ve sosyal medya üzerinden yayınlanan yazıların Konyaaltı Belediye Başkanı adayı yapılmadığı için kişisel hırslarına yenik düşmesiyle ilgili Kamuoyuna açıklamada bulundu.

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Ahmet Çakmak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi Çakmak “Nuri Özkul yerel medyaya ve Demokratik Sol Parti Sosyal medya sayfalarına paylaşmış olduğu açıklamaların birçoğunun kişisel hırslarına yenik düşmesiyle abartılı ve gerçek olmadığı. Cumhuriyet Halk Partisi Konyaaltı Belediye Başkan Aday Adayı Nuri Özkul’u sadece siyaseten tanıyorum.

Nuri Özkul’u Demokratik Sol Parti İzmir, İlçe Başkanımızın Osman Alper Kızıltuğ aracılıyla tanıştık, bir hafta boyunca zaman zaman telefonla bazen de Demokratik Sol Parti İl binamıza gelerek Demokratik Sol Parti çatısı altında çalışmak istediğini ve üyesi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden memnun olmadığını beyan etmiştir.

Bende Nuri Özkul’a Demokratik Sol Parti Büyükşehir Belediye Başkanlığı teklifinde bulunmama rağmen düşünmek içi zaman islediğini Demokratik Sol Parti Genel Başkanımız Sayın Önder Aksakal ile her hangi bir tanışması olmadığı gibi Genel Başkanımız Sayın Önder Aksakal bahsettiği gibi bir teklifte bulunmamıştır.

Genel Başkanımız Sayın Önder Aksakal’ı Nuri Özkul’u hiçbir araya gelmediği gibi tanımıyor. Bizzat ben Genel Başkanımızdan randevu istedim, ancak Nuri Özkul’la ön görüşme halindeyken partisinden istifa etmediği için bir ilçemize aday başvurusu yoktur.

Ne zaman Buket Yılmaz Dağlı Hanım Konyaaltı Belediye Başkanlığı Genel Merkez tarafından açıklandı. Nuri Özkul’un Demokratik Sol Parti’ ye kızgınlığı bundan sonra başladı. Bu kısa süre içinde birçoğu yaşanmamış. Gerçek dışı beyanları Demokratik Sol Parti’ İl Başkanı olarak beni ve Demokratik Sol Parti’ye gönül verenleri çok üzmüştür. Bir siyasi büyüğümüz olarak gördüğümüz Nuri Özkul’u saygıya ve kişisel hırslarına yenik düşmemesine davet ediyorum” dedi.

132 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.