Hoşgeldiniz  

AGD’den Çin zulmüne tepki

admin | 24 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Sömürgecilerin yağma ve talanlarının dünyayı yaşanmaz hale getirdiğini göstermekte olduğunu belirten AGD Antalya İl Başkanı Ahmet Muhammed Pişirici, “Diğer yandan Çin, 1949’dan bu zamana kontrolü altında bulundurduğu Doğu Türkistan’da Müslümanlara her türlü baskıyı uygulamaktadır.

Yetmiş yıldır Çin kontrolü altında bulunan ve Türkiye’nin iki buçuk katı büyüklükte yüzölçümüne sahip olan Doğu Türkistan’da da Müslümanların durumu içler acısıdır” diye konuştu.

 “İŞKENCELER CANIMIZI YAKIYOR”

Çin’in insanlık dışı uygulamalarına tepki gösteren Pişirici, “Doğu Türkistan’da yaşayan kardeşlerimizin birçok temel haktan mahrum bırakıldığına, inanç ve düşünce özgürlüklerinin kısıtlandığına, toplama kamplarında tecrit edilmiş bir yaşama zorlandığına, psikolojik ve fiziksel işkencelere maruz kaldıklarına dair haberler canımızı yakmaktadır” diye ifade etti.

 “MÜSLÜMANLARIN NEFRETİ BÜYÜYOR”

Doğu Türkistanlı vatandaşları şiddetle ilişkilendirip, zulmüne bahane ürettiğini belirten Başkan PİŞİRİCİ, “Ancak Çin, kendi askeri gücüne ve ekonomik büyüklüğüne insanların temel hak ve özgürlüklerinden daha fazla inanırsa, tüm İslam dünyasında kendisine karşı nefret büyütmekten başka bir şey elde edemeyecektir” dedi.

“MÜSLÜMANLARIN ORTAK TEPKİSİ OLMALI”

Müslüman ülkelerin birlikte tepki koymaları gerektiğini söyleyen PİŞİRİCİ, “Başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin Müslüman Doğu Türkistan haklı talepleri doğrultusunda Çin’e karşı birlikte hareket etmeleri ve her platformda bu konuyu dile getirmeleri Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin seslerine ses katacaktır.

Allah, hak ve adaletin tesisi için atılan adımları boşa çıkarmayacaktır” diye ekledi.

İslam ÇELİK

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.