Hoşgeldiniz  

60+ Tazelenme Üniversitesi’nden TBMM’ye Ziyaret

admin | 22 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Akdeniz Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin Sosyal Sorumluluk Projesi olan ve yetişkinlerin üniversite eğitimi aldığı 60 + Tazelenme Üniversitesi projesinin yürütücüsü Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, Gerontologlar Derneği Başkanı Uzm. Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal ve Tazelenme Öğrencileri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde  (TBMM) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

Prof. Dr. İsmail Tufan ve 60+ Tazelenme Üniversitesi öğrencileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a projelerini anlatarak üniversitenin Yükseköğretim Kurumu (YÖK) bünyesinde olmasını arzu ettiklerini belirttiler. Ayrıca Gerontologların kamu kurum ve kuruluşlarına atanması için kadro talebinde bulundular.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya ve Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın da katıldığı programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili yapılabilecek durumları değerlendireceklerini belirterek konuyu Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönlendirdi. TBMM’den sonra 60+ Tazelenme Üniversitesi öğrencilerini ağırlayan İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya grupla yakından ilgilenerek bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

108 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.