Hoşgeldiniz  

2500 Liraya sanatçı tepkisi

admin | 11 Şubat 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Yılmaz Özdil tarafından özel baskı olarak yaptırılan ‘Mustafa Kemal’ kitabının 2 bin 500 liraya satmasına bir tepki de Antalya Kültür ve Sanat Gönüllüleri Vakfı’ndan geldi.

BİZİM KİTAPLARIMIZ 10 LİRA

Vakıf Başkanı Mehmet Çınar, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı göreve çağırırken Atatürk’ü Koruma Kanunu’nda da değişiklik yapılarak istismarcıların önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. Atatürk istismarcılığı yapılarak insanlaın sömürüldüğünü dile getiren Başkan Çınar, “Bizler evimizi, arabamızı satarak güzel ülkemizin çocuklarımızın geleecği için kitaplarımızı 5 – 10 liraya satmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken hiçbirşeyi istismar etmiyoruz. Hele hele böylesi bir istismar olayının Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk üzerinden yapılmasını asla ve asla kabul edemeyiz” ifadelerini kullandı.

BU TAKİYEDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR

Başkan Mehmet Çınar, “Bu ülkede kriz çığırtkanlığı yaparak Atatürk istirmacılığı yapanlar   yıllardır bu ülkenin gariban halkını sömürüyorlar. Biz vatansever ve milliyetçiler olarak devletimizin ve milletimizin yanında yer aldık, almaya da son nefesimize kadar devam edeceğiz. Yılmaz Özdil tarafından 1881 adet bastırılarak 2500 liraya satılması, bunun da yardım adı altında yapılmasını kabullenemiyoruz. Bu bir yardım değil takiyedir, Atatürk üzerinden istismardır” şeklinde konuştu.

ASGARİ ÜCRETİN BİLE ÜZERİNDE

Asgari ücretin 2020 lira olduğuna vurgu yapan Antalya Kültür ve Sanat Gönüllüleri Vakfı Başkanı Mehmet Çınar, “Daha düne kadar ülkede kriz var diyerek eleştiri üzerine eleştiri yapanların asgari ücretin 2020 lira olduğu bir yerde bir kitabı 2 bin 500 liraya satılmasının izahı yoktur. Atatürk’ün kendi yazdığı kitap olan Nutuk’un 25 lira olduğu bir yerde sanki hepimizden daha Atatürkcü olan Yılmaz Özdil’in yazdığı kitap 2 bin 500 lira” açıklamasında bulundu.

 

Yalçın KÜÇÜK

98 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.